Перейти до основного вмісту

«Інтелектуальна меліорація»

Благодійний фонд підтримки ініціатив газети «День» вдруге зібрав своїх друзів, партнерів, меценатів і авторів на весняну зустріч
31 травня, 12:44

Благодійний фонд підтримки ініціатив газети «День» вдруге зібрав своїх друзів, партнерів, меценатів і авторів на весняну зустріч. Як і планував його президент Микола Гриценко, затишний історичний дворик Фонду на Андріївському узвозі став саме тим місцем, де друзі і партнери газети «День» можуть знайомитися один з одним, можуть відчувати себе єдиною командою, яка працює на множення світла і добра. Цьогорічної весни не тільки природа пробуджується від зимового сну, а й уся наша країна. Тому такі зустрічі, які дають змогу не просто поспілкуватися, а обговорити план подальших дій і «позитивно–підривної роботи», як висловився меценат Фонду «Дня» Василь Кривобок, надзвичайно важливі.

«Всього рік і три місяці існує наш Благодійний фонд сприяння ініціативам газети «День», та за цей час коло наших друзів реально зросло, – розповідає президент Фонду Микола ГРИЦЕНКО. – Ми об’єднуємо тих людей, які не лише говорять, що «День» – це якісна газета, але які роблять все для того, щоб ця хороша газета та книги її бібліотеки потрапляли до все більшої кількості людей».   

«Всі роки, коли газета намагалася пробитися до свого читача, я жила з відчуттям «коли ж нарешті прийдуть наші», – сказала на відкритті акції «День» весняний» головний редактор газети Лариса ІВШИНА. – Коли нарешті відкриється другий фронт. Все це відкладалося, тому не чекаючи, коли ж прийдуть ці «наші», ми почали збирати, вишукувати близьких людей в суспільстві, об’єднувати. У цей рік, такий складний турбулентний, коли світло ще тільки маякнуло, ми ще не завершили процес. Постає завдання бачити перед собою велике коло партнерів нашої країни, які розуміють, що потрібно інтелектуально переорати це поле. Саджанці уже готові. Ми уже багато чого надбали – це і дослідна ділянка, і Літня школа журналістики… І є необхідність продовжувати цю роботу. Бо без інтелектуально сильного громадянина Україна буде легкою здобиччю».  

Активісти Фонду це прекрасно розуміють, і намагаються своєю діяльністю допомогти розширити інтелектуальну карту нашої країни.

«Саме Благодійний фонд сприяння ініціативам газети «День» взяв на себе високу та відповідальну місію, - говорить Ганна СВИРИДЕНКО, активіст Фонду, правозахисник. – Просвітницька діяльність у нашій державі дуже мало фінансується та підтримується. Як громадський діяч я розумію, що проведення благодійних акцій можливе саме за підтримки небайдужих патріотів».

«День» - це не просто газета, - впевнений народний депутат Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, - це група людей по всій країні, які об’єднані певною системою цінностей і поглядів і тримаються разом завдяки Ларисі Івшиній та її чудовому колективу. Якби ця влада підтримала газету «День», то користі від цього суспільству було б набагато більше. Якби в державі було розуміння, що потрібно підтримувати підприємців, які хочуть розвивати українську пресу, і саму цю пресу підтримувати, то це б змінило наше суспільство. Сподіваюся, що цей процес таки відбудеться. Переконаний, що газета «День», це якраз те видання, яке люди повинні читати в кожному будинку і на роботі».

 Коло активістів Фонду постійно розширюється не лише завдяки появі нових однодумців, а й через багаторічну підтримку друзів газети «День». Так наприклад, Ганна ГОПКО почала свою співпрацю з «Днем» будучи іще студенткою. Сьогодні це активна громадська активістка, яка не забуває своїх «старих знайомих». «Я дуже люблю газету «День», тому що це – форпост і фундамент нашої журналістики, - говорить Ганна Гопко. – Це одна із найякісніших газет на пострадянському і можливо навіть на європейському і світовому просторі. Це те видання, яке останні роки докладає зусиль, щоб Україна відбулася, щоб ми зрозуміли нарешті, хто ми такі і модернізували себе. Низький уклін Ларисі Івшиній, за ті роки невтомної праці. Кількість прихильників, шанувальників, підписувачів «Дня» і просто друзів збільшується з кожним роком і це заслуга всього колективу. Як сказала колись Лариса Олексіївна, «моє хобі – це відкривати таланти». І на мою думку головний редактор із цим самопоставленим завданням прекрасно справляється».

«День» весняний» також узяв за приклад відкривати нові таланти. Цього року цією юною зіркою став Микола ВОЛОШИН, випускник Київської гімназії  № 283 та член Всеукраїнської громадської козацької дитячої організації, який зайняв перше місце у Всеукраїнському конкурсі на краще прочитанні віршів, присвячених 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка. «У нашому закладі на достатньо високому рівні знаходиться патріотичне виховання молоді. Знати історію, особливо молоді, дуже важливо, тому що зараз сформувалося багато версій одних і тих самих подій, і для того, щоб обдумати все, і знаходити правильний, національний вихід із положення, треба мати власний інтелект і велику навчально-освітню базу, насамперед історичну. Дуже добре, що нарешті після 23-ох років розпаду СРСР активно почала приділятися увага періоду становлення української нації. Це важливо для формування національно-свідомої молоді. Я познайомився із газетою «День» та її бібліотекою під час акції «Розумний великодній кошик». Багато в чому я розділяю погляди, які формуються цим виданням. Зацікавившись, я також став читати сайти «Дня», зокрема і Україна Incognita – мені сподобалося правильне і, я б сказав панорамне висвітлення подій».

«Гострота потреби в щонайширшій пропаганді і розповсюдженні того, що друкує, аналізує і викладає «День» через газету і свої проекти сьогодні тільки посилюється, - переконаний президент українсько-американського підприємства «Золоті ворота ЛТД» Василь КРИВОБОК. - Це має доходити до якомога більшої кількості людей. Ми, ті, хто можемо чимось допомагати, теж у геометричній прогресії маємо набирати в цьому процесі обертів. Чим більше я занурююсь у це, тим більший позитив бачу, коли «відкриваю» людям усі проекти і глибину «Дня». Наше завдання – щоб якомога більше вони доходили до людей, особливо в такі осередки як школи, бібліотеки, військові училища… Щоб ланцюгова реакція була довшою. І робити це треба якомога швидше. Чим краще курсанти військового училища, майбутні офіцери, знатимуть історію, тим більша надія, що їхній дух буде патріотичнішим і тим міцніше вони триматимуть гвинтівки і мужніше йтимуть на ворога».

«Останній випадок нашої співпраці – це візит газети «День» до міста Суми, який відбувся минулого року, – розповідає проректор Української академії банківської справи, депутат Сумської міської ради від фракції «Рідне місто» Алла ЯРОВА. – Тоді видання представило у нас свою фотовиставку. Водночас особисто я є прихильником і передплатником газети «День» вже дуже давно. Під час останнього візиту відбулась також зустріч головного редактора газети Лариси Івшиної зі студентством нашої академії. На мій погляд, вона стала однієї з найцікавіших та найяскравіших подій року. Задоволення, яке ми отримали від цього інтелектуального спілкування, залишилося в нашій пам’яті надовго. Водночас ми не маємо наміру на цьому зупинятися – зараз обдумуємо кілька проектів, які, впевнена, будуть корисним для нашої студентської молоді і, сподіваюсь, зацікавлять газету «День». Передусім нас приваблює високий рівень літератури з Бібліотеки «Дня», коло авторів, які співпрацюють з виданням. З огляду на це я бачу нашу подальшу співпрацю у вигляді публічних лекцій, дискусій, обміну думками. Лариса Олексіївна довела, наскільки важливо сьогодні зрозуміти, що високий інтелект, героїзм, взагалі позитив – не десь далеко – він тут, поруч, в Україні. Саме над цим ми й плануємо працювати.

«Газета «День» завжди імпонувала мені об’єктивним, справедливим висвітленням подій, – розповідає голова правління сумського банку «Столичний» Анатолій ЄПІФАНОВ. – Водночас це видання вчить нас думати – далеко не кожна газета може цим похвалитись. Свого часу Микола Гриценко познайомив нас з дружнім і молодим колектив «Дня» й ця зустріч залишила незабутні враження. Минулого року я посприяв тому, щоб книгозбірні нашого міста та області, яка, до речі, чи не найбільше постраждала під час Голодомору, отримали сто примірників книги Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене». Сьогодні ми домовились, що й надалі будемо поширювати ідеологію «Дня» на Сумщині».

– Я хочу подякувати всім співробітникам «Дня» за те, що вони відважились поїхати на Сумщину – на крайню північ нашої країни, –  сказала депутат Сумської міської ради Ірина ДЯДЕНКО. – Ми з вами не тільки відкрили газету «День» для сумчан і для Сумщини – ми з вами відкрили місто Суми для України! Разом ми реалізували чудовий проект «Маршрут №1. Суми – небуденна історія». Якось один з депутатів поскаржився міському голові Геннадію Мінаєву: «Пане мер, ви змушуєте депутатів думати!» Дійсно – це тяжка робота. Теж саме можу сказати про газету «День» – вона змушує читача думати. Це дуже важливо, бо коли ми думаємо, це наближає нас до свободи. Щиро раджу представникам інших міст та територій переймати наш досвід співпраці з «Днем»!

Тож «День» і надалі постачатиме «набої для голови», а його друзі та активісти Благодійного фонду сприяння ініціативам газети будуть усіма силами допомагати у цьому процесі. У такій рішучій атмосфері готовності інтелектуально насичувати свою країну пройшов другий «День» весняний».

Більше про акцію «День» весняний» читайте у наступних номерах газети

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати