Коротко / Україна
Мирослав Слабошпицький отримав Гран-прі «Кіношоку»
Фільм «Ядерні відходи» режисера Мирослава Слабошпицького отримав Гран-прі у конкурсі короткометражного кіно «Межі шоку» на XXI Відкритому фестивалі «Кіношок», який тривав у Анапі з 15 по 23 вересня. Про це повідомляє «УП» з посиланням на прес-службу компанії «Артхаус Трафік». Журі програми «Межі шоку» — кінокритик Зара Абдуллаєва і режисери Маріус Івашкевічус і Андрес Пуустусмаа — обрали переможця серед 23 картин із Росії, України, Латвії, Естонії, Литви, Киргизії, Грузії, Казахстану, Великобританії та Китаю. Також у конкурсі короткого метра брав участь український фільм «Метелик» Максима Буйницького. Зараз фільм «Ядерні відходи» бореться за нагороду міжнародного кінофестивалю «Послання до людини» (Санкт-Петербург). Нагадаємо, що нещодавно фільм М. Слабошпицького, присвячений темі Чорнобиля, також взяв нагороду на фестивалі в Локарно. До речі, українські глядачі зможуть побачити «Ядерні відходи» з 1 листопада. Саме тоді в українському прокаті стартує кіноальманах «Україна Гудбай» компанії «Артхаус Трафік», частиною якого став також фільм М. Слабошпицького.
Чи може шкільна фізкультура бути цікавою та сучасною?
Учора в Києві відбувся Перший міський Форум учителів фізичної культури, під час якого шкільні викладачі обговорювали інноваційні методи викладання предмету та шляхи підвищення якості проведення уроків фізкультури. «Зараз помітною є така тенденція, що урок фізкультури втрачає ті пріоритети, які повинен мати. Фізичне виховання — це не просто профілактика захворювання і красива фігура, це також важлива соціальна-економічна складова нашої держави: коли людина не хворіє, вона є більш продуктивною, а держава витрачає менше коштів на її лікування тощо», — розповів «Дню» Денис СИЛАНТЬЄВ, чемпіон світу та Європи з плавання, срібний призер Олімпійських ігор, президент Фонду підтримки молодіжного та олімпійського плавання, який, до речі, і виступив ініціатором та організатором цього форуму.
«Дуже багато залежить саме від учителів. Справа в тому, що якщо чекати якихось кроків від Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, то мине багато часу. Ми намагаємося показати, що громадські організації та звичайні люди можуть впливати на процеси, і не потрібно чекати поки хтось тобі щось зробить. Потрібно самому це робити. Ми спробували організувати такий форум вчителів, де люди будуть наживо спілкуватися, обмінюватися досвідом та ідеями, а далі застосовувати отримані знання у навчанні дітей», — пояснює спортсмен.
Серед найрізноманітніших питань, пов’язаних зі шкільними уроками фізичної культури, особливу увагу приділили, звичайно ж, плаванню. Зокрема, на форумі презентували перший в Україні науково-методичний посібник з плавання, адресований вчителям, учням та батькам. Посібник буде безкоштовно розповсюджено по всіх школах України. Той факт, що сьогодні більшість шкіл не мають власних басейнів, а отже можливості навчати дітей плаванню, на думку Дениса Силантьєва, не може стати перешкодою у формуванні попиту на плавання серед дітей. «Це можна робити на базі районних басейнів, не обов’язково шкільних. Керівництво навчального закладу може домовитися, що в певні дні та час учні будуть відвідувати басейн. Якщо є бажання, шляхи вирішення проблеми завжди можна знайти», — пояснює спортсмен.
Крім того, наголошує Денис Силантьєв, міністерство планує наступний рік зробити роком плавання. Повідомляє Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День».
Випуск газети №:
№171, (2012)Рубрика
День України