Чим може пишатися Росія?
...Сьогодні у Російській Федерації уже не ті слова гімну, які я в роки війни учив, виконував, залишилася лише мелодія. Гімн уже не закінчується словами: «Партия Ленина — сила народная.// Нас к торжеству коммунизма ведет», а словами: «Слався страна! Мы гордимся тобой».
Хочеться спитати тих, хто живе на просторах Великої Росії, — за що, за які заслуги ви гордитесь своєю державою? За що?
Може, Російська Федерація, маючи такі природні багатства, одержуючи мільярди доларів за нафту і газ, стала багатшою від розташованих у напівпустелі Арабських Еміратів?
Може, Росія, спадкоємиця Радянського Союзу, який одержав перемогу над фашисткою Німеччиною, приєднавши частину земель — Калінінградську область, живе краще переможеної Німеччини, тепер Федеративної Республіки Німеччина?
Може, до Росії, набратись уму-розуму приїжджає молодь із Європи, Америки? Навпаки, кращі уми Росії покидають державу, шукаючи ліпшого життя в іншому місті.
Гордитися вони можуть тим, що у Росії немає союзників, друзів, добрих сусідів.
Була Україна, яку пов’язували із Росією економіка, тисячі родинних зв’язків. Після захоплення Криму і цього не стало.
Так що викликає гордість за Росію?
У часи Радянського Союзу в росіян, та в усіх його жителів, була гордість, що будуємо світле комуністичне майбутнє. Не зуміли побудувати. Під тягарем створеного зла розпався, розвалився «Союз нерушимый...»
Сьогодні нова Росія виховну роботу проводить не на світлому майбутньому, якого поки не видно, а на минулому, на «героїчній історії держави Росії».
Російська Федерація залишила державні символи царської Росії — прапор трьох кольорів, герб — двоголовий орел. Під цим прапором із двоголовим орлом Петро І «прорубав» вікно в Європу. Катерина ІІ під цим прапором відвоювала у Туреччини Крим і приєднала його до Росії, другий раз його під тим же прапором приєднав до Росії Путін.
Польща пам’ятає, як під російським триколором Суворов — слава і гордість Росії, а для поляків кат і ворог, потопив у крові повстання поляків за незалежність, кероване Костюшком...