Перейти до основного вмісту

«Сонячний Гурзуф» серед барв України

У галереї «Мануфактура» — виставка живопису Леоніда Заборовського
02 жовтня, 15:10
«КРИМСЬКА ОСІНЬ»

Здійснити подорож до різних куточків своєї країни можна дуже легко, відвідавши виставку «Барви України», де представлено кращі полотна Леоніда Заборовського.

Чорне море з кораблями, потопаючі в садовому цвіту українські села і, звичайно ж — Седнів, улюблений усіма майстрами Національної спілки художників України, написані яскраво, життєрадісно і соковито, широким і щедрим пензлем досвідченого майстра. Улюблений живописний жанр художника — пейзаж, він із задоволенням звертається до спадщини і кращих знахідок імпресіонізму та реалізму, відображаючи у своїй живописній хроніці матеріально-переконливий і свіжий за колірними поєднаннями навколишній світ. Пейзажі і натюрморти також становлять значну частину творчості заслуженого художника України Леоніда Заборовського, але величезні простори своєї країни він дарує нам саме у своїх чистих і ясних, сповнених повітря і сонця, по-пленерному безпосередніх пейзажах.

Леонід народився в селі Олександрівка Чернігівської області, тут він увібрав у себе характерний колорит і культуру цього краю. Академічні знання і хороша практична школа допомогли художнику створити своє бачення натури — сьогодні картини Леоніда Заборовського знаходяться у Севастопольському і Чернігівському музеях, він часто демонструє свої роботи на всеукраїнських виставках, активно бере участь у багатьох пленерних поїздках. Галерея «Мануфактура» пропонує глядачам оцінити роботи, написані автором упродовж останніх років під час його подорожей Україною.

Більшість картин, представлених на виставці «Барви України», написані в один сеанс (ель прімо) на середніх за розміром полотнах, чистими, незмішаними кольорами. Розглядаючи їх по черзі, глядач немов би спостерігає за літописною авторською оповіддю.

   Особливе місце на виставці займають дивовижні за своєю виразністю пейзажі Криму. Леонід Заборовський вочевидь дуже любить кримський колорит: його картина «Сонячний Гурзуф» тріумфально соковита й оптимістична, чудово передає теплий і м’який південний клімат, усі тонкощі запахів букета ароматних квітів і присмак солоного моря. Картина «Гурзуфські вечори» зі знаменитими скелями, що зухвало виглядають із-під лютого шуму прибою — ностальгічний екскурс у промайнулі літні дні, курортну музику і безтурботний відпочинок... Сьогодні для нас ці картини особливо близькі, тому що дарують глядачам той спокійний світ південного берега Чорного моря, який для нас такий дорогий.


«БІЛА ХАТА»

   Морську тему продовжують «Херсонські береги» і «Старий сейнір», романтичне полотно «Вечоріє» і тривожні акорди в похмурому полотні «Перед грозою». Майстер аж ніяк не прагне ідеальної завершеності своїх полотен — свіжість, що зберігає життєву правду і безпосередність тонкого людського сприйняття, для нього набагато дорожча за надто буквально зрозумілу реалістичність із її обов’язковою ретельністю і скрупульозно дописаними деталями. Саме пленерний живопис дає художнику таку можливість — зловити у поточній миті саме дихання життя, зупинити час і довести цінність швидкоплинного враження.


«ГУРЗУФСЬКІ ВЕЧОРИ»

   Українські села, написані Заборовським у тій самій авторській манері, привабливі своєю щирістю. І невипадково, дивлячись на ці картини, глядачі згадують рядки Шевченка про «садок вишневий»... У самій органіці життя села змінилося на так уже й багато: соціум безумовно змінив людей, але сама природа і типова атмосфера затишшя у маленькому доглянутому садку біля сільського будиночка — залишились такими самими, як і сто років тому. Це «рідне і знайоме», дуже дороге серцю кожного глядача, який любить нашу провінцію. «Біла хата» з надітими на кілочки низького паркана горщиками, нашвидку запряжена «Конячка» і далека хатка на пагорбі зберігають для нащадків Україну, яку Леонід Заборовський добре знає і любить. Наша зустріч із цими полотнами дозволить зібрати воєдино всю складну і багатоколірну мозаїку пейзажів найрізноманітніших областей, об’єднаних автором під лаконічною назвою «Барви України».

Ілюстрації надано галереєю «Мануфактура»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати