Афіша
![](/sites/default/files/main/articles/05032015/10savchenko2.jpg)
КІНО ТИЖНЯ
6 березня у новому кінотеатрі «Ліра» (колишній столичний Кінотеатр імені Чапаєва) відбудеться прем’єра документальної драми
Документальний фільм «Наша Надія» познайомить глядача з історією життя Надії Савченко, подробицями її затримання та судового процесу, а також із сім’єю української льотчиці, її дитинством і людьми, що її підтримують. У фільмі — інтерв’ю з її родичами, колегами, товаришами по службі з батальйону «Айдар», адвокатами та представниками влади, які займаються її звільненням. Режисер картини — відомий український документаліст Володимир Тихий, автор та головний режисер «Babylon’13» — серії документальних фільмів про Майдан та події на сході України, автор більш ніж 20 документальних і повнометражних фільмів. Також над фільмом працювала режисер Юлія Шашкова.
КНИЖКА ТИЖНЯ
«Смолоскип» представив нове видання Миколи Зерова. Упорядник «Вибраних творів» — відомий літературознавець Володимир Панченко
Починається усе, звичайно ж, із віршів та перекладів. Вони подані «міксом», разом — так, як і видавав їх свого часу автор. Власне оригінальні поезії представлені збіркою «Камена» та частиною творів з упорядкованої, проте не видрукованої книжки «Сонети і елегії». Серед перекладів можна знайти давньоримських поетів Катулла, Овідія, Марціала, Горація, Вергілія тощо. Є в книжці й літературно-критичні твори «неокласика».
Пантелеймон Куліш, Яків Щоголів, Володимир Винниченко, Леся Українка та багато інших персонажів постають у його статтях-розвідках в новому світлі. Життєпису самого поета теж приділено чимало уваги — акцент зроблено передусім на творчій біографії. Окрім статті самого упорядника, до книжки увійшли також тексти про Зерова за авторства Івана Дзюби, Максима Рильського, Григорія Костюка, Софії Зерової (дружина поета) і В’ячеслава Брюховецького. Крім того, читач знайде у «Вибраних творах» цікаві фотоматеріали та уривки з листування. Рецензію на нову книжку шукайте в наступних випусках газети.
ВИСТАВА ТИЖНЯ
7, 8 і 9 березня Київський академічний театр «Колесо» покаже свою найбільш аншлагову виставу
ФОТО ЄВГЕНА ЧЕКАЛІНА
Неймовірно, але факт: вистава «Генерали в спідницях» прикрашає афішу театру вже 25 років і кожного разу постановка Ірини Кліщевської проходить у переповненій залі «Колеса»! Нагадаємо, в основі сюжету п’єси Жан Ануй лежить історія старогрецького комедіографа Арістофана «Лісістрата». У Києві прем’єра «Генералів у спідницях» відбулася в березні 1990 року. З цією виставою театр «Колесо» брав участь в україно-американському проекті «Обмін класикою»; був із успіхом представлений у м. Ашвіл (США); також вистава побувала на гастролях у Польщі. За сюжетом п’єси в першій дії головний герой Леон де Сен Пе (цю роль грає Олег Лепенець) стоїть прив’язаним до стовпа. Якщо порахувати, скільки часу актор простояв біля стовпа, то вийде цікава цифра — майже 30 діб!
КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
9 березня в Черкасах артисти музично-драматичного театру дадуть благодійний концерт «Присвята Кобзареві»
У березні минає 201 рік від дня народження митця українського народу Тараса Шевченка. Як земляки свого генія, артисти Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка підготували для черкащан та гостей міста концерт-присвяту Кобзареві. Ініціатори концерту вирішили провести захід на благодійних засадах. «Ну, що б, здавалося, слова...» — такі рядки послужили назвою та початковим твором концертної програми, яка включає в себе співану поезію Тараса Шевченка в роковому, бардівському та класичному жанрах. Твори виконають артисти та оркестр театру під керівництвом Олени Бєлкіної. У виконанні композицій візьмуть участь Наталка Мамалига, Юрко Прокопчук, Олександр Кузьмін, Олексій Клименко, Ярослав Литвин, Світлана Терещенко та інші. Шанувальники мистецтва матимуть нагоду почути унікальне тріо бандуристок «Сестри Мамалиги», а також цикл творів композитора Ігоря Соневицького на уривки з поезій Кобзаря, українські народні пісні на тексти Т. Шевченка та інші авторські музичні твори. Завершить святковий вечір поезія «Заповіт», покладена на музику.
ВИСТАВКА ТИЖНЯ
Шевченківські мотиви в художній кераміці. У Чернігові представили тарелі Петра Печорного
ФОТО СЕРГІЯ ЧЕРНЯКОВА
У Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів Стародавній» вперше представили унікальну експозицію декоративних тарелів лауреата Шевченківської премії, уродженця Чернігівщини, професора Петра Печорного. Свою виставку в майстер присвятив творчості Кобзаря. На керамічних тарелях художник зобразив сюжети з поезій поета. «Зробити таку кераміку — надзвичайно складна технологія, — каже П. Печорний. — Кожну річ випалюють при температурі в тисячу градусів, але цьому передує складний процес. Представлена в Чернігові колекція є унікальною. Поки що ні в Україні, ні в світі нема того, хто б узявся зробити ілюстрації до поезії Шевченка в кераміці. Сама ж кераміка — це вічний матеріал, і я гадаю, що і мої роботи залишаться на віки». Виставка у Чернігові триватиме упродовж місяця.
Підготували Тетяна ПОЛІЩУК, «День»; Віталій НАЗАРЕНКО, Чернігів; Олег КОЦАРЕВ, Київ; Інна МОЛЧАНОВА, Черкаси
Випуск газети №:
№38, (2015)Рубрика
Культура