Перейти до основного вмісту

Фукусіма. Iнший вимір

Японський фотожурналіст Кадзума Обара представив у Києві виставку, присвячену трагедії землетрусу й аварії на АЕС
06 березня, 11:21
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

Фотографії постраждалих від землетрусу регіонів Японії та працівників АЕС «Фукусіма-1» можна побачити у Музеї історії Києва до кінця березня. Це — роботи японського фотожурналіста Кадзума Обара, який одразу після катастрофи вирушив у епіцентр подій. Він зосередив свою увагу не на самій події, а на людях, працівниках станції: знімав їх у процесі роботи та робив їхні портрети. 

«Особливу увагу я хочу звернути на фото ліквідаторів аварії. — говорить Кадзума Обара. — Вони — справжні герої. Але, на жаль, Японія не змогла повністю оцінити їх внесок у справу відновлення країни. Ця ситуація триває навіть зараз. До сьогодні на АЕС «Фукусіма-1» працює близько семи тисяч ліквідаторів. Серед цих людей є ті, хто працював на АЕС, а є і ті, хто прийшов туди після катастрофи. Кожен з них відчуває відповідальність і переконаний, що мусить подолати наслідки трагедії якомога швидше. Хотілося б розповісти історію одного з цих працівників. Через аварію на станції Джін Ватанабе втратив роботу, тому вирішив стати одним із ліквідаторів. Його донька померла у ранньому дитинстві і похована у теперішній зоні відчуження. Родина Джіна виїхала, а він вирішив залишитися і працювати тут».

«Мені б дуже хотілося, щоб якомога більше людей змогли прийти на виставку та побачити ці світлини. — говорить радник посла Японії в Україні Хіромі Накано. — З часу подій на Фукусімі пройшло вже чотири роки. За цей час і японці, і Японія загалом отримали від українців значну підтримку. Сьогодні я ще раз хочу подякувати українцям за це. Я відчула, що Україна та Японія — схожі одна на одну, адже мають спільний досвід. Лише країни, які пережили таку трагедію, по-справжньому їй співчувають. Нам є чого повчитися один в одного».

Відвідувачка виставки Анастасія Дорошина давно цікавиться японською культурою і добре пам’ятає той день, коли вперше дізналася про страшну трагедію японського народу. «В день аварії на АЕС «Фукусіма-1» у нас було заняття з японської мови. Коли ми прийшли до класу — викладачка просто приголомшила нас цією новиною. У мене був шок. Представлені сьогодні фотографії — невідомі сторінки історії цієї катастрофи».

Представлені світлини будуть в Україні ще два місяці. Експозиція у Музеї історії Києва працюватиме до кінця березня. Вхід на виставку — безкоштовний.

До слова, перебуваючи в Україні фотограф Кадзума Обара спільно з Музеєм «Чорнобиль» почав роботу над виставкою, присвяченою Чорнобильській катастрофі. Зокрема, у майбутній експозиції буде представлено фото та історії ліквідаторів аварії, яких, на думку пана Кадзуми, нині несправедливо забули. Виставку презентують до річниці Чорнобильської катастрофи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати