Де обіцяні ліки?
Батьки діток із рідкісним захворюванням вимагали від депутатів Київради швидше провести тендери
Учора зранку до КМДА прийшли батьки дітей, хворих на фенілкетонурію (хвороба, коли організм не засвоює білок), з вимогою – провести тендери на закупівлю ліків. Спеціальну амінокислотну суміш хворі мусять вживати щодня, тривалі перерви можуть призвести до розумової відсталості або інвалідності. Наразі таких діток у Києві – 80. Але на лікарняних складах препаратів уже немає. Тому пікетувальники прийшли не з порожніми руками, принесли саморобні плакати із зверненнями до депутатів Київради.
Ганна Санкіна, мама хворої 10-річної Яни, розповіла, що вже другий місяць не отримують спеціальної амінокислотної суміші.
– Це – основа нашої дієти, бо дітям не можна вживати білкових продуктів, але для росту та розвитку організму, для нервової системи ця суміш дуже потрібна, – додає Ганна Санкіна. – Суміш отримували до трьох років від МОЗ, а тепер ми на балансі міста. Лікар-генетик підраховує, скільки препарату необхідно приймати в день, і нам його видають в поліклініці. Ліки треба вживати все життя, але найкритичніший період – до 18 – 20 років, коли формується нервова система. У нас зараз залишки, яких вистачить тижнів на два, а тендери ще не проводяться. Одна банка німецької суміші, яка нам підходить, коштує понад чотири тисячі гривень, а наша місячна потреба – чотири банки.
Недовго стояли батьки з розгорнутими плакатами, як до них на розмову вийшов заступник голови КМДА Михайло Радуцький. Із його слів, 12 травня відбувся тендер між трьома фармацевтичними компаніями. Але виявилось, що одна з компаній сфальсифікувала документи, тож якщо доведе свою правоту, продовжить участь у торгах, бо пропонує найнижчі ціни, а ні – обиратимуть з-поміж двох інших. Як запевнив Радуцький, кошти на тендер вже виділено, це шість мільйонів гривень, (загальна потреба Києва – 10 мільйонів). Пообіцяв, що 18 – 19 травня ліки передадуть зі складів фармкомпаній до лікарень. Та батьки бояться, що тендери знову затягнуться на місяці. Тому чиновнику не довіряють, обіцяють почекати до понеділка, й й разі чого – прийти до мерії ще раз.
Author
Інна ЛиховидРубрика
Суспільство