Лідери єврозони уклали угоду щодо допомоги Греції
Лідери країн єврозони на екстреному саміті, присвяченому грецькій кризі, уклали нову угоду. Перші повідомлення про це з’явилися у Twitter учасників саміту в Брюсселі.
«Угода», — свідчить твіт прем’єр-міністра Бельгії Шарля Мішеля.
Слідом за цим президент Європейської ради Дональд Туск повідомив про те, що досягнуто одностайної згоди щодо надання Греції фінансової допомоги в межах Європейського стабілізаційного механізму (ESM — постійно діючого фонду фінансової стабілізації країн єврозони), а також про проведення в Греції серйозних реформ.
«Євросаміт одностайно досяг згоди. Все готово для програми ESM у поєднанні із серйозними реформами і фінансовою допомогою», — написав Туск у своєму Twitter.
«Нам вдалося уникнути Grexit», — оголосив на прес-конференції в Брюсселі голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Більшість аналітиків передбачали, що провал брюссельського саміту означатиме вихід Греції з єврозони.
Юнкер повідомив також, що досягнуті на саміті домовленості передбачають, що до середи нову угоду має схвалити грецький парламент. Потім умови нового пакету фінансової допомоги Греції мають бути схвалені парламентами ще кількох країн єврозони, зокрема й німецьким бундестагом.
«ВАЖКА БИТВА»
«Це була важка битва, тепер нас чекають складні рішення, — заявив прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас. — Ми взяли на себе відповідальність за ці рішення, аби запобігти реалізації найрадикальніших планів консервативних кіл у Європі». «Нам вдалося реструктуризувати борг і забезпечити середньострокове фінансування. Греція продовжить боротьбу, аби мати змогу повернутися до зростання», — сказав Ципрас.
Нагадаємо, лідери країн єврозони майже всю ніч з неділі на понеділок — протягом 17 годин — вели напружені перемовини в Брюсселі, намагаючись погодити умови надання подальших кредитів Греції.
УГОДА ЩОДО ГРЕЦІЇ ОСНОВНІ ПУНКТИ
Те, що відомо на цей час:
• Досягнута в понеділок угода надає Греції час на перемовини щодо третьої програми кредитування економіки та фінансової системи.
• Грецький парламент має затвердити погоджені в Брюсселі реформи, і поки що немає гарантії, що ці заходи здобудуть підтримку депутатів.
• Угоду, досягнуту в Брюсселі, мають також затвердити парламенти країн єврозони.
• Угода не передбачає часткового списання заборгованості Греції, але Афіни отримують більше часу на те, аби розплатитися зі своїми величезними боргами.
• Міністри фінансів єврозони обговорять заходи щодо фінансування грецької економіки, які покриють її короткострокові потреби.
• Європейський центральний банк має вирішити, чи досить переконливої угоди досягнуто задля того, щоб збільшити обсяги фінансової допомоги грецьким банкам, необхідної для того, щоб вони знову почали роботу.
• Грецькі активи буде об’єднано у спеціальний фонд розміром 50 млрд євро, половину якого буде використано для рефінансування грецьких банків. Цим фондом керуватимуть під спостереженням Євросоюзу.
13 липня 2015 року. Російська служба Бі-Бі-Сі. Друкується зі скороченнями
Випуск газети №:
№122, (2015)Рубрика
День Планети