Перейти до основного вмісту

«Канадійці вважають Україну невід’ємною частиною Європи»

Посол Канади Роман ВАЩУК зустрівся з учасниками Літньої школи журналістики
20 липня, 19:22
СЕРЕД ПОДАРУНКІВ ДЛЯ «ОСОБЛИВОГО» ЛЕКТОРА — ЗНАЧОК ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ, ФІРМОВА ФУТБОЛКА ТА СИМВОЛІЧНИЙ ДИПЛОМ (НА ЯКОМУ — СОНЯШНИКИ, БІЛЬШІСТЬ З ЯКИХ — З ОДНОГО БОКУ ПАРКАНУ, А ОДИН — З ДРУГОГО). «ІТИ ПОЗА МЕЖІ ПРИЙНЯТОГО. І ДО СОНЦЯ», — ДІЛИТЬСЯ ВРАЖЕННЯМИ ВІД СВІТЛИНИ РОМАН ВАЩУК

20 липня до учасників Літньої школи журналістики газети «День» завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. Країна кленового листка — одна із головних союзників України, яка чи не найбільш активно підтримує нашу країну у війні з Росією. Тон бесіді задала головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА. «Дуже важливою є відданість Канади та її керівництва тим  принципам і цінностям, які ми теж поділяємо. Я дуже сподіваюся, що до цього долучиться і молоде покоління, яке не тільки буде користуватися цими цінностями, але й створювати їх», – наголосила Лариса Олексіївна.

На зустрічі обговорювали важливі і нагальні питання канадсько-українських відносин: агресію Росії, виконання Мінських домовленостей,  підписання угоди про ЗВТ між урядами Канади і України, вплив української діаспори на рішення Оттави.

Роман Ващук розповів, що Канада підтримує ідею створення міжнародного трибуналу з покарання винних у збитті «Боїнга» MH-17 у небі над Донбасом. «Ми неприємно вражені негативним ставленням Росії до цієї пропозиції. Воно, можливо,  зумовлене відчуттям провини у російській верхівці, але справедливість у цій справі має перемогти», — підкреслив Посол.

Говорили і про медіапростір Канади. Зокрема, Роман Ващук представив літньошколярам два найавторитетніших канадських видання — National Post і The Globe and Mail. На запитання Лариси Івшиної, які є відповідники цим газетам в Україні, Роман Ващук з упевненістю відповів: «Газета  «День».

Говорячи про імідж України за кордоном, пан Посол відзначив, що, протягом останнього року Україна зробили великий поступ у соцмережах, що однозначно «сприяє утвердженню ролі України» у світі. На запитання, чи ідентифікує західна спільнота українців як невід’ємну частину Європи. Роман Ващук впевнено відповів, що так.

Докладніше про розмову з Романом Ващуком читайте в наступних числах «Дня».

Олена ЛИТВИНОВА, Львівський національний університет імені Івана Франка:

- Посол Канади розповів про створені в країні умови для зберігання ідентичності та особистий громадський простір, який українці в Канаді можуть використовувати на свій розсуд.

Софія РУСЬКИХ, Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова:

– Роман Ващук – чарівна людина, яка гідно представила політику своєї країни. Відповідаючи чітко та конкретно на поставлені питання, він розширив наш кругозір. Найбільше мені сподобалася його розповідь про життя української діаспори в Канаді. Представники нашої країни там дуже самоорганізовані, ще з 1990-х рр. займають впливове положення у канадському парламенті. До речі, дуже порадували його слова про те, що всі канадські партії займають проукраїнську позицію у сьогоднішній війні між Україною та Росією.

Катерина САДЛОВСЬКА, Львівський національний університет імені Івана Франка:

– У Канаді є вагомий елемент українства – наша діаспора, яка стимулює парламент країни до активніших дій. Саме тому Канада вже протягом багатьох років є надійним партнером України. Це вкотре засвідчив сьогоднішній гість Літньої школи журналістики «Дня». З паном Романом ми бачились не вперше, адже раніше він вже побував у Львівському університеті. Посол має українське коріння, володіє українською мовою, а ще вважає, що в України та Канади є всі передумови для подальшого партнерства. Приміром, на Кременчуцькому заводі більшість бронетехніки є спільною розробкою обох країн. Це свідчить, що ми можемо мати різні форми співпраці. Посол також зазначив, що сьогодні наш політикум є досить активним у соціальних мережах. Він вже творить нове інформаційне тло і формує імідж країни.

Ірина СТЕЛЬМАХ, Львівський національний університет імені Івана Франка:

– Роман Ващук наголосив на важливості створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою та співробітництві у військово-технічній сфері. Але перш за все, Україні потрібна переорієнтація торгівлі з російського на європейський ринок. Він також звернув увагу на те, що Україні потрібно вибудувати правильну стратегію позиціонування нашої держави за кордоном. Адже так формується ставлення до України як держави та української спільноти в цілому.

Марія ГЕНИК, Одеський національний університет імені Іллі Мечникова:

– Дізнаватися актуальні новини світової політики особисто від дипломатів надзвичайно цікаво. А коли представник іншої держави починає жартувати і з захопленням розповідати, як він потрапив на дипломатичну службу, стає ще цікавіше. Завдяки тому, що пан Роман Ващук має українське коріння, ми швидко знайшли спільну мову. «В Україні перебільшують успіхи російської пропагандистської машини. Масштаб, гроші і кількість не означають, що вона переходить у якість», - впевнений пан посол. Також цікаво було дізнатися, як важко канадським ЗМІ конкурувати з американськими. Натомість пан посол залишив для нас кілька примірників канадських газет, зокрема, і з матеріалами про Україну.

Тетяна ЛІТВІНЧУК, Київський національний університет імені Тараса Шевченка:

– Роман Ващук – один з найвеселіших та найоптимістичніших дипломатів, з якими мені доводилось зустрічатись. Посол повністю підтримує українсько-канадську співпрацю у всіх сферах. Мене особливо зацікавили думки Ващука про діаспори різних країн в Канаді та рівень самоорганізації кожної. Загалом, розмова з Послом пройшла невимушено і цікаво.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати