Коротко / Культура
Харків’яни відродять Фестиваль пісні імені К. Шульженко
20 і 21 вересня в Харкові відбудеться шостий фестиваль-конкурс естрадної пісні імені Клавдії Шульженко, який через проблеми з фінансуванням не проходив із 2006-го. Про це повідомили в прес-службі громадської організації «Фонд «Пересвіт», яка є одним зі спонсорів форуму. За словами автора ідеї та організатора фестивалю, генерального директора Палацу студентів Костянтина Шердиця, зараз завершуються підготовчі роботи цього масштабного заходу. Фестиваль проведуть за підтримки Міністерства культури та Харківської міськради. Призовий фонд забезпечать спонсори. Журі Конкурсу ім. К. Шульженко очолить популярна грузинська співачка Нані Брегвадзе. У складі суддівської команди також буде відомий поет, драматург і сценарист Юрій Рибчинський. Почесним гостем фестивалю стане син легендарної співачки Ігор Шульженко.
Раритети «Українського світу»
23 серпня у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відкриється виставка «Український світ», присвячена 21-й річниці Незалежності та Дню Державного Прапора. На вернісажі представлені експонати з музейного фонду ЦДАМЛМ України: предмети декоративно-ужиткового мистецтва (кераміка, різьба по дереву, дерев’яні вироби, кахлі, чеканка, зразки вишивок, писанкарство, картини та малюнки народних майстрів), твори живопису, графіки, малих форм скульптури та архітектури, унікальні меморіальні речі з колекцій діячів українського мистецтва. Більша частина робіт експонуватиметься вперше. Зацікавлять публіку твори кераміки народних майстрів — різьба по дереву, дерев’яні вироби, кахлі, чеканка, зразки народних вишивок із фондів С. Тобілевич, Л. Шевченко, С. Нечипорука. Серед творів живопису на українську тему — роботи В. Зарецького, Ф. Самусєва, Ф. Маньори, Ю. Михайліва. Також заслуговують на увагу скульптури малої форми К. Кузнєцова, І. Кавалерідзе, В. Бородая, Ф. Коцюбинського, П. Капшученка та ін. У переліку унікальних меморіальних речей — вишиванка Леоніда Собінова, гітара Володимира Сосюри, письмове приладдя Бориса Антоненка-Давидовича, рибальські снасті Остапа Вишні, особисті речі Григорія Косинки, Бориса Лятошинського, Левка Ревуцького, бандура Юрія Смолича, цитра Мар’яна Крушельницького, етюдник Олександра Богомазова, палітра Анатолія Петрицького, вишиваний рушник матері Бориса Олійника, віночок Наталі Ужвій. Експозицію доповнять меморіальні речі представників української діаспори з Австралії, Бразилії, Канади, США, ФРН тощо. Автор експозиції — Василь Шепелюк. Виставка триватиме до 7 вересня, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Нові пригоди героїв коміксів
Студія Marvel офіційно призначила Джосса Відона сценаристом і режисером фільму «Месники 2», повідомляється на сайті Deadline. Крім того, представники Marvel оголосили, що Відон займеться роботою над телесеріалом з участю персонажів із «Месників». Жодних подробиць, що стосуються ТВ-проекту, студія не надала. При цьому передбачається, що фільм «Месники 2» вийде у прокат 2015 року. Щойно укладена угода про співпрацю Marvel з Відоном діятиме до кінця червня 2015-го. Стрічка «Месники», в якій розповідається про групу супергероїв із коміксів Marvel та їхню боротьбу з Локі, вийшла на екрани навесні 2012 року. Постановкою і написанням сценарію фільму також займався Відон. Головні ролі в картині виконали Роберт Дауні-молодший, Скарлетт Йоганссон, Марк Руффало, Джеремі Реннер, Том Гіддлстон, Семюел Л. Джексон, Кріс Гемсворт та Кріс Еванс. lenta.ru нагадує, що «Месники» зібрали в прокаті понад 1,46 мільярда доларів США при бюджеті 220 мільйонів доларів. Таким чином, ця робота Відона посіла третє місце у списку найбільш касових фільмів усіх часів (її випереджають дві стрічки Джеймса Кемерона — «Титанік» та «Аватар»).
Випуск газети №:
№142, (2012)Рубрика
Культура