Ширше дивитися на світ
![](/sites/default/files/main/articles/24032016/25risunok.jpg)
26 березня — особливий «фіолетовий» день, який завдячує тим, що про нього знають, маленькій дівчинці Кесіді Меган. Це день, коли розвінчуються міфи про таку хворобу, як епілепсія. Також цього дня кожен може висловити підтримку людям, котрі, як і сама Кесіді, живуть із цим діагнозом.
Почнімо з того, що навіть у наш час існує безліч міфів про епілепсію. Тож розвінчаємо декілька з них, щоб допомогти Кесіді в її ініціативі.
По-перше, епілепсія — не психічне захворювання, вона найчастіше є наслідком метаболічних порушень або ураження головного мозку. Тож психічні розлади трапляються в епілептиків не частіше, ніж в інших людей. По-друге, епілепсія не є невиліковною і не обов’язково спадкова хвороба. За допомогою ліків її можна контролювати, працювати і мати здорових дітей.
І головне — епілептики не мають проблем з інтелектуальним розвитком. Взагалі, невже ще хтось досі так думає? Як приклад оманливості такої думки можна просто навести декілька історичних постатей — Олександр Македонський, Данте Аліг’єрі, Альфред Нобель — ці люди, за деякими відомостями, також були епілептиками. Вінсент Ван Гог, до речі, теж. І на думку деяких дослідників, його знаменитий жовто-фіолетовий колорит є наслідком саме епілепсії. Адже подекуди кольорові зорові ефекти є передвісником нападу цієї хвороби.
Отже, те, що, на думку багатьох, є проблемою, може стати унікальною особливістю. Варто лише ширше дивитися на світ!