«Найголовніше – соціалізація та адаптація»
В Одесі оголосили переможців бізнес-інкубатора для переселенців і учасників АТОКурси англійської мови, агентство інтернет-маркетингу, фотостудія, організація весіль та урочистостей... Це лише частина проектів, які переселенці й учасники АТО представили на бізнес-інкубаторі «Новий відлік 2.0». Протягом двох місяців учасники бізнес-інкубатора слухали курс лекцій і проходили практичну підготовку з маркетингу, фінансів і юридичних аспектів ведення бізнесу. Потім випускники програми представили на суд журі 54 бізнес-ідеї. Як наслідок, 16 проектів-переможців отримали гранти розміром від 30 до 80 тисяч гривень.
Один з переможців проекту, Андрій Залогін, переїхав до Одеси з Луганська у лютому цього року. Тут він відкрив кафетерій з морозивом і свіжою випічкою. Наразі у кафе вже виготовляють морозиво за італійськими технологіями. Завдяки гранту Андрій зможе допрацювати свій проект, зокрема придбати устаткування для випікання булочок. «Проект дав мені більше, ніж гроші. Я познайомився з новими людьми, у мене з’явилися знайомі і друзі, які підтримують. А коли ти один в чужому місті, без родичів, без друзів, без знайомих — це дуже важко морально. Дуже важливо, коли є кому подзвонити і з ким поговорити. Це те, що дає сили працювати далі», — розповідає підприємець.
«Найголовніше — соціалізувати й адаптувати людей, які приїхали зі сходу України і з Криму, а також воїнів з АТО. Лише тут, спілкуючись і навчаючись разом, люди починають розуміти, що вони не у чужому місті. Від лекторів вони отримують інформацію, яка дає їм змогу далі розвивати свої таланти. Грант — це можливість реалізувати свій бізнес. Але найголовніше — щоб люди змогли адаптуватися, звикнути до нової атмосфери і самостійно заробляти гроші, знімати житло. Потрібно, щоб вони почувалися повноцінними громадянами України», — вважає куратор проекту Анна Подопригора.