Перейти до основного вмісту

Чи вдається вловити дух часу?

У Львові демонструють виставку 12 митців із Ґданська
02 серпня, 15:08
ФОТО ПАВЛА ПАЛАМАРЧУКА

Виставку польських митців приймає львівський Палац мистецтв. В експозиції — живопис, скульптура, графіка, малюнок, інсталяція... авторства дванадцятьох художників із Ґданська.

Організатори виставки, і це — фонд «Спільнота Ґданська» (куратор — Пшемислав Лопацінський), зазначають, що майже всі автори, чиї роботи зараз представляють у Львові,—випускники Ґданської академії образотворчих мистецтв, ба більше — більшість із них у виші й викладає. «Цінність їхньої творчості — у різноманітності, адже життя багатогранне і мистецтво у своїх проявах багатогранне, — йдеться в анотації до виставки «Єдність у різноманітті». — На це розмаїття нашаровується ще і різниця поколінь: інша пам’ять, інший досвід і погляди, інші мотиви...»

Автори проекту наголошують: художники зазвичай направляють свої очікування до кращої сторони людської природи і завжди орієнтовані на діалог. Тому й збирають виставки, які, власне, і є місцем, де особисте поєднується з публічним. «Ми організовуємо це з усвідомленням того, що мистецтво використовує специфічну метамову і є площею осмотичного проникнення, — говорять втілювачі проекту. — Це може вплинути на емоції та чутливість глядачів, видозмінюючи культурну напруженість і звички».

Оцінити творчість та експерименти митців із Ґданська у львівському Палаці мистецтв можна до 25 серпня. Заразом дізнатися, чи вдається їм вловити дух часу, чи відчувають вони пульсування світу, чи намагаються, зрештою, щось побачити через нього і чи не запізнюються у відповідях на виклики сьогодення?..

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати