Перейти до основного вмісту

Луцьк знайшов партнера – Прилуцьке

Чому села не поспішають «під крило» міста
16 серпня, 10:11

Громадські слухання щодо партнерської співпраці з обласним центром — містом Луцьком — відбулися в селі Прилуцькому. Досі жодне приміське село не виявляло бажання іти «під крило» міста. Прилуцькі села переважно досить багаті й самодостатні, а найбільше не хочуть, щоби їхні землі забудовували будинками для міських жителів. Звісно, не хочуть не так самі селяни, як місцева влада... Проте саме потреба в розширенні меж для будівництва і спонукає луцьку владу шукати партнерів, бо в минулі роки були упущені можливості розширення міста, і села фактично вклинюються у міську територію. Нижчі, ніж у місті, податки, нижча вартість електроенергії (а донедавна і газу) спонукає й підприємців вести бізнес фактично в місті, а реєструватися у приміському селі.

Прилуцьке — найближче до обласного центру. Вулиця Наливайка плавно переходить у вулицю Богуна «сільську». Цілий мікрорайон котеджів через дорогу від торговельного центру «Глобус» — уже Прилуцьке. Селяни йдуть пішки до зупинки біля розважального центру «Адреналін-сіті», щоб сісти на міську маршрутку. У громадських слуханнях з приводу співпраці з Луцьком відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» взяли участь луцький міський голова Микола Романюк та його заступники. З громадою обговорили низку питань, зокрема щодо продовження рейсів маршрутних автобусів у села Прилуцької сільської ради; відкриття робочого місця ЦНАПу в Прилуцькому; надання можливості ставати в чергу й відвідувати дошкільні навчальні заклади нарівні з мешканцями міста — відповідно до рішення сесії міськради в дитсадки тимчасово прийматимуть дітей тільки із Луцька. Обіцяє місто і прийняти сільський будинок культури в мережу міських закладів, каналізацію з Прилуцького відновити і приєднати до міських мереж і зробити капітальний ремонт вулиці Богуна. Натомість просять про одне: надати земельні ділянки для розбудови спальних мікрорайонів для мешканців Луцька та інших об’єктів.

Наразі не йдеться про спільну територіальну громаду. Як каже прилуцький сільський голова Валентин Арчибасов, навіть за такого розвитку співпраці село залишиться селом, а місто — містом. Але поодинці, вважає він, нині не вижити. Якщо в селі Дачне лише на одній вулиці мешкають 22 дитини і вже є проект будівництва дитсадка, то звісно, що 20 мільйонів на це будівництво Луцьк може і не дати. Але, об’єднавши зусилля, село — місто — держава — інвестори можуть вирішити це питання. Також річ у тім, що наразі майже 90 відсотків земель Прилуцької сільради перебувають у приватній власності. Тому місту заради купівлі землі для житлового будівництва доведеться вирішувати питання з власниками земельних паїв.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати