Перейти до основного вмісту

Тарифи «з’їдять» ще 6 мільярдів бюджетних гривень

11 липня, 00:00

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) проситиме депутатів на початку роботи наступної сесії парламенту виділити з бюджету 6 мільярдів гривень для погашення різниці в тарифах на виробництво теплоенергії. Про це вчора повідомив після селекторної наради з питання реалізації програми «Доступне житло» та підготовки до нового опалювального сезону міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк. За його словами, «так і було передбачено при формуванні бюджету на 2012 рік». Міністр пообіцяв, що така ініціатива буде у депутатів на робочих столах чи не найпершою восени.

Тим часом борги ЖКГ зростають. «Ми маємо сьогодні більше двох мільярдів збитків з початку року, зростання дебіторсько-кредиторської заборгованості. Це тільки (по інформації) від тих, хто звітує. Реального положення справ немає. Звітують майже 60% підприємств. Сьогодні на ринку житлово-комунальних послуг з’явилися гравці, які надають комерційні послуги — вільні послуги», — днями повідомила директор департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Світлана Старцева. За її словами, одна з головних проблем в житлово-комунальному господарстві — якість надання послуг, їх повнота, відповідальність за надання цих послуг.

Тож наскільки ефективним за таких умов буде подальше субсидування сектору? І чи втримаються в зношених трубах чергові мільярди бюджетних гривень? Про це «День» запитав екс-міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України Павла КАЧУРА:

— Покриваючи різницю в тарифах, держава не вирішить проблеми економічно необѓрунтованих тарифів. Це сізіфова праця. Кожного року уряд займається одним і тим самим — гасить різницю в комунальних тарифах, а результату — нуль. Це вказує на недосконалість механізму тарифоутворення та субсидування лінивих підприємств, які не хочуть працювати над зменшенням собівартості комунальних тарифів. Ефективніше було б ці шість мільярдів направити на часткову модернізацію, наприклад, житлового фонду бюджетної сфери. Треба створювати моделі, які завтра наслідуватимуть інші.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати