Міжнародний день чоботарів
26 листопада — професійне свято для знавців дуже давнього ремесла — виготовлення взуття![](/sites/default/files/main/articles/24112016/25risunok.jpg)
У наші часи про чоботарів здебільшого згадують зрідка — лише коли улюблена пара потребує ремонту. А даремно, адже чоботар не лише ремонтує взуття, він і технолог, і дизайнер. А подекуди й психолог — бо шиючи взуття на замовлення, так чи інакше пізнаєш людей краще: не тільки їхній стиль та унікальну форму стоп, а й характер, типові риси, особистість загалом.
Виготовлення взуття давно зійшло на «промислові рейки», професія стала менш затребуваною, і може здаватися, занепадає. Але на щастя для чоботарів та для поціновувачів якісного взуття нові тренди на ручні ремесла вдихнули життя і у чоботарство. Світом шириться сентиментальна любов до унікальних та головне — довговічних речей. Масовість хоч і лишається загальною, але унікальність відвойовує собі місце під сонцем. З’являється безліч маленьких мануфактур та локальних брендів, які не ховаються за лейбами та не женуться за надприбутками. Вони шиють взуття на роки, взуття із душею, таке, яке може стати взуттям із вашою особистою історією.
Тож чоботарство хоч і не є надто популярним ремеслом, але досі лишається у тренді. Зараз ніхто вже не згадає, хто саме здогадався виробляти взуття із тваринних шкур і згодом вигадав підбори... Але якби не ці найперші шевці та їхні сучасні послідовники — ми б не мали такої запаморочливої різноманітності взуття.