Перейти до основного вмісту

Живопис спогадів

У видавництві «Основи» вийшла книжка Ольги Петрової «Миттєвості приватного життя»
07 грудня, 10:53

Книга, на жаль, стає для більшості народонаселення дедалі більшим раритетом. В багатьох українських сім’ях читають мало або зовсім не читають — не привчені, або жорсткі реалії побуту відсунули це бажання на задвірки пам’яті. А дітей і школа не заохочує до вдумливого читання: погано скроєні хрестоматії та підручники не викликають бажання звернутися до першоджерела. І тут, думається, проблема не в новітніх технологіях, які підсовують скороспілу жуйку, що б’є у вічі, а в сімейному устрої. Так, і видати книжку сьогодні — справа непроста, без спонсорів-подвижників не обійтися, і багатотисячні наклади, запитані на книжкових розвалах, канули в Лету.

Редакція «Дня» — під потужною «ідеологічною парасолькою» Лариси Івшиної — давно і продуктивно працює у сфері гуманітарної просвіти, видаючи свою бібліотеку, яка, незважаючи на опір суспільства, набуває дедалі більшого числа читачів і шанувальників. Книжка мемуарів Ольги Петрової «Миттєвості приватного життя», яка нещодавно вийшла друком, хоч і є плодом праці іншого видавництва — «Основи», якнайкраще, на мій погляд, вписується в коло інтересів наших читачів. Її автор — доктор філософії, мистецтвознавець, відомий художник і автор багатьох книжок, а також Ольга Петрова — постійний автор «Дня».

За своєю людською і творчою природою О.Петрова — трудоголік. Вона встигає викладати і писати картини, влаштовувати виставки і видавати наукові праці, невтомно і з незмінною доброзичливістю відвідувати виставки та презентації колег і багато подорожувати, віддаючи новонабуті враження й емоції новим живописним роботам.

«Миттєвості приватного життя» — плід п’ятирічної роботи і яскраві картинки життя її покоління — дітей війни, які ковтнули примарної свободи «відлиги», пішли в андеграунд за часів застою, вітали вітер таких бажаних змін «незалежного» нового часу і продовжують робити вагомий внесок у побудову нової ідеології сучасної України.

У книжці яскраво, портретно-пейзажно, але не пафосно-парадно відтворені картини яскравої «географії» автора, знакових подій, осіб, які відіграли не останню роль в особистій долі Ольги Петрової й утвердженні української культури другої половини ХХ століття. Простір книжки охопив період із 1942-го до 1986 року (катастрофа Чорнобиля). Художники й архітектори, діячі кіно і театру, майстри слова, вчителі — все чесно, з глибоким трепетом, інколи — з переоцінкою цінностей, але без ревізіоністських потуг.

Текст органічно супроводжують ілюстрації з особистого фотоархіву і графічних робіт автора. Все — дуже дозовано, зважено і доречно.

Не випадково книжка вийшла у світ у видавництві, фундатором якого була легендарна Соломія Павличко, а сьогодні ним керує її дочка — Богдана Павличко. Проект здійснено завдяки фонду Stedley Art Faundation, заснованому Стелою Беньяміновою, палкою прихильницею сучасного українського живопису, яка вже багато років підтримує творчість Ольги Петрової.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати