«...Як раніше, ніколи не буде»
10 лютого у Дніпрі починаються Дні «Дня»
«Уже зараз, напередодні початку Днів «Дня» у Дніпрі, ми спостерігаємо сплеск уваги до фотовиставки — нам телефонують, звертаються із запитаннями, коли відкриття», — говорить провідний науковий співробітник Музею українського живопису Володимир МАЛІКОВ. Нагадаємо, саме у його приміщенні 10 лютого відбудеться відкриття експозиції найкращих світлин XVIII Міжнародного фотоконкурсу «Дня» з участю головного редактора «Дня» Лариси Івшиної, а також «Національний діалог» — розмова головного редактора «Дня» з дніпрянами, що відбудеться о 18.00.
Володимир Маліков — серед небагатьох, хто вже встиг ознайомитися із експозицією ще на етапі її монтажу. «Ваш проект дуже соціальний і дуже символічний для Дніпра. Він буде цікавий кожному нашому глядачеві. Те, що його вже бачили в Києві та Сумах, — дуже добре, але Дніпро — своєрідне місто, неспроста область називають прифронтовою. Ми завжди першими відчуваємо відлуння війни і намагаємося допомогти всім, чим можемо. Тому виставка саме для наших містян дуже показова. Сподіваюся, буде багато відвідувачів, багато позитивних відгуків. Вона торкає за душу, викликає емоції. Навіть можу передбачити, що багато наших відвідувачів не зможуть стримати сліз біля певних сюжетів, — прогнозує пан Володимир. — Хочу висловити захоплення вашою роботою, тому що вловити такий момент, кадр, який об’ємно розповідає про наше життя — таке суперечливе, неоднозначне, складне, — велика майстерність».
Співробітник музею робить ще один акцент: «Для нашого міста ця виставка буде ще дуже корисною у тому сенсі, що, на жаль, досі не всі усвідомлюють, що відбувається. Є частина суспільства, яка перебуває у відстороненому стані і живе тим життям, яке було раніше. Але ми ж знаємо, що, як раніше, ніколи не буде. Зараз ми перебуваємо у такому становищі, коли маємо бути трошки чуйнішими, уважнішими до тих, хто поруч з нами, і до тих, хто безпосередньо дарує нам спокійне життя на нашій землі. Тому маємо боротися із байдужістю. Я б сказав, що це є ключовою проблемою сьогоднішнього суспільства. Тому ваша виставка — це і засіб розтопити серця».
«ДОПРЕМ’ЄРНІ» ВІДВІДУВАЧІ. ДНІПРО, 9 ЛЮТОГО 2017 РОКУ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»
«Крім того, ця виставка одразу стала співзвучною з моїми особистими переживаннями. Я — переселенець із Горлівки, і ця тема для мене дуже близька і болюча», — ділиться Володимир Маліков. Пан Володимир раніше працював у Горлівському художньому музеї. «Ми були музеєм, який міг посперечатися із Донецьким художнім музеєм за якістю колекції, комплектацією. Ми могли стати в один ряд із музеями українських мегаполісів, — пригадує чоловік. — Коли я ще не виїхав, то брав участь із колегами, «внутрішній евакуації»: ми приходили на робочі місця, зачинялися зсередини і всі перлини колекції, знакові роботи ховали у фонди. На жаль, колектив розколовся на два табори. Люди, які мали іншу думку, уже давно виїхали. Зараз доля музею незаздрісна, і доля колекції викликає дуже багато питань. На жаль, там не вдається зберегти те, чим ми могли б пишатися...»
Неодмінно побачити фотозріз життя країни хоче і Фаїна МЕНДАЛЮК, продюсер Департаменту інформаційного мовлення 34 телеканалу, котрій минулого року вдалося оглянути фотовиставку «Дня», на жаль, тільки «очима оператора». Під час Днів «Дня» у Дніпрі, крім «Національного діалогу» в Музеї українського живопису, Лариса Івшина стане учасницею кількох ефірів — на 34-му і 51-му каналах, а також проведе прес-конференцію в інформаційному агентстві «Мост-Днепр». «Звичайно, говоритимемо про 20-річчя газети «День». Тому що це — те видання, яке, попри зміну політичної еліти, попри всі історичні перипетії, завжди залишалося зі зваженою політикою, зваженою інформаційною подачею матеріалів, — розповідає пані Фаїна. — Лариса Олексіївна очолює видання. 20 років. Хотілося б, щоб вона разом із читачами «Дня» у Дніпрі зробила екскурс в історію газети. Як згуртувався колектив, який прагне, незважаючи на сталий режим роботи, завжди вдосконалюватись. Це мене завжди вражає в самому виданні і в колективі. Звичайно, будемо говорити про життя України сьогодні, про прогнози Лариси Олексіївни. До речі, минулорічні прогнози ваших поважних політичних оглядачів справдилися. Хочу почути думку пані Лариси про молодих журналістів, чого бракує їм сьогодні у перших кроках професійного життя. Знаю, що у вас успішно відбувається Школа журналістики, Лариса Олексіївна дає напуття тим, хто завтра будуватиме журналістику України. Будемо говорити і про саму Ларису Олексіївну, бо це і її своєрідний ювілей. З нетерпінням чекаю зустрічі».
Дніпровський журналіст Влад ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ підтримує колегу: «Газета «День» — одне із провідних друкованих видань в Україні. За період відновлення незалежності головний редактор Лариса Івшина стала одним із «стовпів» галузі. За цей час дуже багато відбулося в самих українських медіа. По-перше, ми дуже багато змінили у формі, зараз соціальні мережі дуже активно надають нових форм медійній діяльності. По-друге, мене дуже цікавить погляд Лариси Олексіївни на те, чим є сьогодні українська журналістика. Тому що українська журналістика за цей час дуже змінилась, і особливо у час війни відбувається багато дуже важливих і цікавих речей. І, до речі, таких речей, які не дуже подобаються або як мінімум викликають питання... Мене передусім цікавить медійна діяльність Лариси Олексіївни і її глибинне, системне бачення того, що в нас відбувається в медіа і політиці».
Запрошуємо жителів та гостей Дніпра 10 лютого о 17.00 у Музей сучасного українського живопису, що розташован за адресою: Троїцька площа, 5А (2-й поверх).
Фотовиставка триватиме в музеї до 19 лютого, з 11.00 до 19.00, вихідні — понеділок, вівторок. Вхід вільний. Усі охочі зможуть проголосувати за найкращу світлину, а також придбати видання з Бібліотеки газети та оформити передплату на свій «День»!