На Рівненщині для туристів розробляють "Медове коло"
На Рівненщині працюють над масштабним туристичним проектом «Медове коло». До його розробки залучили експертів із Польщі та Білорусі, адже вони мають досвід у втіленні схожих ініціатив. У перспективі ж автори проекту планують, аби він увійшов у міжнародну мережу «Зелених шляхів».
«Це чи не перший в Україні глобальний туристичний проект, щодо якого пишеться стратегія розвитку. Він пролягатиме північною частиною Рівненщини, об’єднає 5 районів, більше 30 сільських та селищних рад і займатиме 300 кілометрів основного маршруту, - пояснює заступник начальника управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Ярослава Гаврилова. - Маємо щодо цього проекту глобальні плани – увійти в міжнародну мережу «Greenways» («Зелених шляхів»). Ну а назва «Медове коло» пов’язана з тим, що в області є чимало пасічників, в тому числі й на даному маршруті. Крім того, область славиться не лише виробництвом меду, а й продуктами з нього».
Заплановано, що маршрути, які об’єднає «Медове коло», будуть пішими, велосипедними, водними. У цьому проекті є декілька цікавинок. Так, він пов’язаний із так званим Погоринням. Це місцина навколо середньої частини річки Горинь, яка бере початок з сусідньої Тернопільщини і вже на території Білорусі впадає у Прип’ять. Здавна це був чи не єдиний транспортний шлях Поліссям. Люди селилися у цій місцевості ще кілька тисячоліть тому. Тож тут багато городищ. Взагалі місцевість цікава у багатьох аспектах.
«Крім того, є ще одна тема, пов’язана з «Медовим колом». Мова йде про такий старовинний промисел, як бортництво. Це найдавніша форма бджільництва. Аспект дуже цікавий. Адже бортництво лишилося «живим» тільки в Україні. Наприклад, у Литві активісти працюють над реконструкцією цього промислу, а в нас є бортники, які можуть про це розказати і показати. Це дуже важливо зберегти, бо ми багато чого втрачаємо, - пояснює один із розробників проекту, голова спілки велосипедистів Рівного Юрій Ойцюсь. - Взагалі ж ідея «Медового кола» полягає в тому, щоб об’єднати декілька туристичних маршрутів. І вже 20 серпня ми відкриваємо маршрут «Горинський берег». Він сягає 15 кілометрів. Подолати шлях можна буде і пішки, і на човні, і на велосипеді. Над прокладанням маршруту працювала група людей. Він розташований неподалік Рівного і розрахований не на спортсменів, а на туристів. Взагалі дуже важливо, щоб поблизу міста були маршрути, куди легко дістатися. Це такі собі фітнес-доріжки, де є можливість походити, побігати, поїздити на велосипеді».
Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне