Перейти до основного вмісту

4 лютого у США відзначають День Рози Паркс

01 лютого, 16:25

Можливо, комусь це ім’я не знайоме, проте її історія відома багатьом. Це історія, яка стала легендою навіть за межами США.

Це відбулося 1 грудня 1955 року в містечку Монтґомері (штат Алабама). Молода чорношкіра швачка, котра їхала додому громадським автобусом, відмовилась поступитися своїм місцем білому чоловікові. Така подія не мала б значення, якби не сегрегація, яка процвітала на той час у південних штатах. Були чинними ціла низка законів, які обмежували права кольорового населення. Доходило до абсурду — навіть лавки в парках були окремі: для «білих» і для «чорних». За одним із цих законів, чорношкірі американці повинні були їздити в задній частині автобусу, яка відділялася спеціальною перегородкою. Якщо ж місця на «білій» половині не вистачало, вона розширювалася на «чорні» місця. Саме так і сталося з нашою героїнею. Роза Паркс відмовилася пересісти, за що негайно була заарештована.

Тієї ж ночі громадські активісти роздрукували 35 тисяч листівок із закликом до чорношкірого населення міста бойкотувати автобуси в день суду над Паркс. Проте цей бойкот врешті тривав 381 день, аж до того моменту, коли закон про сегрегацію було визнано дискримінаційним.

Так проста швачка Роза Паркс стала символом початку руху за права чорношкірого населення проти несправедливості — явища, яке докорінно змінило США.

Цікаво, що саме ця подія стала приводом для створення громадської організації, яку очолив тоді ще нікому не відомий молодий священик — Мартін Лютер Кінг.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати