Чому серед авторів всесвітньо відомих винаходів відсутні імена українців?
Перш за все дякую за кожен «День», що приносить мені натхнення і спонукає до праці в мої далеко не літні роки. Дякую за кожен «День», що дає можливість подумки поспілкуватися з вашими талановитими високоосвіченими журналістами і почути в їхніх статтях відгук на мої думки: вони пишуть так, як я думаю.
Поштовхом написати цей лист були публікації Дмитра Десятерика «Стерилізатори України» та Юрія Райхеля «Графенова Революція».
Хочу звернути увагу: до новітніх всесвітньо відомих винаходів, таких, як радіо, телефон, телеграф, телевізор, комп’ютер, програмування, мобільний зв’язок, Інтернет тощо, Великий Радянський народ, стерилізований системою правління Радянської влади, не був причетний.
Чому? Народ справді великий, а «судді» хто?
Мої студенти — майбутні інженери — їздять на стажування за фахом у Німеччину, Австрію, Швейцарію, Великобританію та інші високорозвинені країни світу. Вони не поступаються здібностями, аналітичним розумом, стратегічним мисленням своїм ровесникам у цих країнах. Свідченням здібностей наших студентів є те, що багато з них після стажування вступають на навчання до магістратури (Австрія, Німеччина, Швейцарія) та аспірантури (Великобританія, Німеччина) або ж підписують контракти на роботу в цих країнах. Отже, генетично українці такі ж, як і всі розумні люди.
Чому випускники Московського фізико-технічного інституту Андрій Гейм і Костя Новосьолов, будучи емігрантами в Англії, стали наймолодшими лауреатами Нобелівської премії за 2010 рік? Зараз вони працюють в Манчестерському університеті Великобританії.
Чому телевізор винайшов «американець» Зворикін?
Відповідь одна — усе залежить від державного устрою країни.
Для прикладу порівняйте: Північна і Південна Корея, Східна і Західна Німеччина — народ один, але досягнення різні (тільки згадаймо Берлінський мур XX століття!!!), або ж Японія і Республіка Оман — разючі досягнення завдяки тому, що радикально змінилась форма правління в цих країнах.
Я вже поверхово торкалася цієї теми («День», № 117-118, 8, 9 липня 2011 року та № 170-171, 23—24 вересня 2011 р.).
Глибоко аргументовано і професійно висвітлити цю надзвичайно важливу і болючу проблему і відповісти на питання, чому серед авторів всесвітньо відомих винаходів відсутні імена українців, під силу вашим талановитим журналістам.
Випуск газети №:
№70, (2012)Рубрика
Пошта «Дня»