Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Жартівники-невдахи з «партії влади»

10 квітня, 00:00

Нещодавно міжнародна правозахисна організація Freedom House заявила, що Віктор Янукович розпочав систематичну кампанію зі знищення в Україні будь-якої життєздатної опозиції.

Про це йдеться в доповіді організації про стан свободи у світі за 2012 рік, зокрема в Україні. «2011 року Янукович започаткував систематичну кампанію з виключення будь-якої життєздатної опозиції Партії регіонів напередодні парламентських виборів, призначених на 2012 рік. Найважливіше, що прокурори висунули багато різних звинувачень проти Юлії Тимошенко, найсильнішого опонента Януковича, з метою забезпечити кримінальне переслідування». У документі нагадують, що в жовтні 2011 року Ю. Тимошенко було засуджено до семи років позбавлення волі. Freedom House також зазначає, що вуличні протести проти переслідування Ю. Тимошенко й інших колишніх урядовців правоохоронці припиняли, а організаторів акції — заарештовували. У доповіді також згадують низку осіб, яких було попередньо ув’язнено 2011 року. Серед них, зокрема, представники колишнього уряду Ю. Тимошенко і щонайменше 14 осіб, звинувачених у руйнуванні пам’ятника Сталінові в Запоріжжі.

У відповідь Олена Бондаренко, депутат від ПР й одна з провідних речниць цієї партії, зазначила, що в заяві «так званої міжнародної правозахисної організації Freedom House» є й інші «благоглупості». «Наприклад, те, що їхні експерти впритул не побачили, що українська Феміда карає злочинців незалежно від їхньої партійності», — заявила вона. «І це підтверджує статистична інформація, обнародувана главою МВС Віталієм Захарченком, в якій ідеться про те, що серед тих, кого притягували до відповідальності за корупцію в 2010—2012 роках, є представники різних політичних сил, і значну частину з них становлять також члени Партії регіонів... На жаль, мабуть, у звіті Freedom House місця для цієї статистики не знайшлося», — заявила Бондаренко. «Тому варто запитати: хто і як подавав інформацію про стан справ в Україні, якими даними він оперував і хто ці експерти? Можу припустити, що оцінки, які Freedom House одержував від даних горе-експертів, — некомпетентні, оскільки явно віддають політизуванням і навмисним небаченням того, що не вкладається в суб’єктивну оцінку, що «в Україні все погано».

Звичайно, не у всіх і не все погано. Скажімо, згідно з опублікованим журналом «Фокус» рейтингом найбагатших бізнесменів України, власник групи СКМ, нардеп-регіонал Рінат Ахметов (той самий, який жодного разу не відвідав засідання Верховної Ради) збільшив за рік свої статки на 3 млрд.дол. Загалом же його багатство оцінюють у 18,7 млрд.дол. Другу сходинку рейтингу посів бізнес-партнер Ахметова, власник «Смарт-холдингу» і співвласник «Метінвесту», росіянин Вадим Новінський. Його статки журнал оцінив у 4,4 млрд дол. Замикає першу п’ятірку власник Group DF Дмитро Фірташ, статки якого на сьогодні оцінюють у 2,8 млрд дол. До топ-10 найбагатших людей України потрапив також засновник групи «Донецьксталь» Віктор Нусенкіс, який за минулий рік став удвічі багатшим, — його статки журнал оцінює в 1,44 млрд дол. Усі ці персонажі — з обойми Партії регіонів. До першої двадцятки увійшов і новоспечений міністр економіки Петро Порошенко (971 млн дол.), і співвласник «Азовмаша» й одеського ринку «7-й кілометр», депутат-регіонал Юрій Іванющенко (756 млн дол.). Збільшили свої статки й Олександр Янукович, старший син Президента, і віце-прем’єри Сергій Тігіпко, Валерій Хорошковський і Борис Колесніков та інші особи, безпосередньо чи опосередковано задіяні в чинній владі. Загалом серед 200 найбагатших бізнесменів України — понад три десятки нардепів-регіоналів і союзницьких щодо них «тушок». І що цікаво: лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов ще торік назвав зростання статків депутатів-регіоналів доброю ознакою: «Я це оцінюю так, що в нас починається відновлення післякризової економіки... Усе це позитивно свідчить про розвиток економіки нашої держави... Мене це радує».

І справді: хіба не є симптомом відновлення те, що збільшується кількість запитів на ринку праці? І які ж запити — високооплачувані. Наприклад, сьогодні найкраще оплачуваною посадою став «організатор відпочинку керівника» — знавцям дозвілля обіцяють платити до 80 тисяч гривень. Шукають на цю вакансію тільки жінок віком від 35 до 45 років, із досвідом такої роботи. Головні обов’язки — організовувати ділові поїздки й відпочинок президента компанії в Європі. Робота ненормована, тобто і вдень, і вночі потрібно бути стійкою до стресу й вільно розмовляти англійською. А ще якась VIP-сім’я з-під Києва вже тривалий час шукає для себе шеф-кухаря, якому обіцяє платити 20 тисяч гривень на місяць. «Досвід роботи в київських родинах і ресторанах столиці, знання різних кухонь (європейської, італійської, кавказької, китайської, японської й інших), вміння готувати страви роздільного харчування й дієтичної кухні, досвід в організації банкетів тощо», — йдеться в оголошенні. Тож чому б не порадіти за людей? Ростемо ж ми, гей! — як казав колись один поет, також, до речі, високооплачуваний...

Щоправда, одночасно, згідно зі стандартами ООН, за межею бідності в Україні сьогодні перебуває 80% населення. Навіть більше: за оцінками Української Гельсінської спілки з прав людини, торік поряд із політичними переслідуваннями опозиції й громадських рухів і знищенням незалежності суду вималювалася ще одна небезпечна тенденція — зниження рівня життя і зростання бідності серед українців. А водночас влада, на думку експертів спілки, замість щоб переглянути свою політику, не вдаватися до силових дій проти учасників акцій протестів у країні й перейти до діалогу, намагається залякати людей, використовуючи силові структури. Та чи варто звертати увагу на «окремі недоліки», хай вони і стосуються 80% українців?

Із думкою, що за корупцію притягують до суду членів Партії регіонів, не можна не погодитися. Більше того: ще трохи — і корупціонерами стануть майже виключно члени цієї партії, буде чим хизуватися перед міжнародними правозахисними організаціями! Адже, скажімо, торік у грудні ціла група керівників Івано-Франківщини вступила до Партії регіонів — партквитки отримали глава облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, його заступник Руслан Гусак, голови Тлумацької і Тисменицької райдержадміністрацій Василь Сенів та Ігор Овчар, ректор Івано-Франківського національного медуніверситету Микола Рожко, сільський голова Глушкова Василь Курилюк і низка інших поважних адміністраторів, бізнесменів і редакторів ЗМІ. Як заявив, мотивуючи свій крок, Вишиванюк, не можна бути при владі і не належати до регіоналів. З того часу до партії вступили (із тією ж мотивацією) мер Запоріжжя Олександр Сін, мер Ужгорода Віктор Погорєлов, мер Миргорода Сергій Соломаха і вся партія «Сильна Україна» на чолі зі своїм лідером — віце-прем’єром Сергієм Тігіпком. Отож куди не кинь оком, майже всюди на посадах члени Партії регіонів, а корупція тим часом, за даними міжнародних організацій, усе зростає і зростає. І не лише міжнародні експерти ведуть про це мову, — про це на повен голос говорять речники СБУ, а цій організації реальний стан справ щодо корупції відомий навіть краще, ніж іноземним експертам. Та професіонали мало що можуть зробити — украй неефективною, на їхню думку, є співпраця з іншими державними органами.

Тож перше, на що варто було б звернути увагу речникам Партії регіонів, — це те, що міжнародні правозахисні й антикорупційні організації є не «так званими», а цілком реальними й поважними структурами. «Горе-експерти», «благоглупості», «політикування» — це лексика часів Брежнєва, Чаушеску й Хоннекера. Із рухом до Європи, який офіційно декларує Партія регіонів, така лексика й таке апріорне відкидання думок міжнародних експертів несумісні. Навіть більше: вони, як і переконування українців у загальному «покращенні життя вже сьогодні», відгонять чи то недолугими першоквітневими жартами, чи то дрібним політиканством.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати