Iз квартири — на ділянку
Вінницькі лісівники на вимогу городян почали реалізовувати ялинки в горщечкахНаприкінці осені на сайті Вінницької міської ради з’явилася петиція під назвою «Придбай на Новий рік ялинку в горщику, а потім висади її в парку і зроби своє місто кращим». Буквально за кілька днів документ набрав необхідну кількість голосів для розгляду і згуртував екоактивних городня. І попри те, що відповідь на петицію була радше формальною, лісівники Вінниччини відреагували на заклик вінничан і почали реалізовувати новорічні ялинки в горщиках. Придбати такі дерева можна на ялинкових базарах міста та області, але за попереднім замовленням. Як бонус лісівники надають кожному покупцеві детальну інструкцію, як доглядати за хвойними у квартирах і подбати, щоб дерево прижилося при висадці у ґрунт.
«Ялинка чи сосна залишається головною гостею кожного новорічного свята. Вінничани з особливою увагою ставляться до вибору зеленої красуні. Тому лісівники Вінниччини щороку створюють спеціальні плантації, на яких вирощують новорічні дерева. Реалізовуємо також ялинки із закритою кореневою системою, тобто в горщиках. Хоча шпилькові породи — досить примхливі до змін температур та режиму вологості, тому на практиці цю місію можуть виконати справді уважні й терплячі господарі. Для таких ділимося порадами від інженерів лісового господарства, як доглядати за примхливою новорічною гостею. Ідеально, якщо той, хто придбав ялинку з закритою кореневою системою, мешкає у приватному секторі. Тоді вона довго милуватиме око господаря», — розповідає прессекретар Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Станіслав ВОВК.
За його словами, лісгоспи області наразі реалізують екземпляри в горщиках таких порід, як ялина звичайна, ялина блакитна, сосна звичайна, ялиця. Він нагадав, що вирощування новорічних дерев здійснюється без шкоди довкіллю. Адже ростуть вони на спеціальних плантаціях і землях, непридатних для ведення лісового господарства. А заготовлюються відповідно до щорічно встановлених лімітів. Реалізовуються лише спеціально марковані новорічні дерева. Згідно з офіційним прайсом, ціни варіюються залежно від місця купівлі та розміру ялинки. У середньому це від 140 до 360 гривень за ялинку до 70 см і до 500 гривень за хвойне дерево заввишки в один метр.
Тим часом вінничани, які придбали новорічне дерево у горщику, сформували групу в соціальній мережі й активно обговорюють можливість висадити всі ялини у відкритий ґрунт на одній ділянці. Місце під посадку узгоджується на рівні Вінницької міської ради, лісгоспів та Бюро ландшафтного дизайну. Наразі фахівці перевіряють парки та лісопосадки, визначаючи місце для посадки ялинкового бору.