Депутати опинилися в «регламентному локдауні»
Керівництво Дніпропетровської облради оберуть через тижденьДепутати новообраної Дніпропетровської обласної ради склали присягу, але не змогли обрати голову на першому пленарному засіданні. За регламентом, голова облради повинен обиратися шляхом таємного голосування серед депутатів. Для цього необхідно створити рахункову комісію з пропорційним представництвом депутатських фракцій і груп. Проте, відповідно до того ж регламенту, фракції можуть бути утворені лише за письмовим поданням на ім’я голови обласної ради, якої доки не обрали. Виникла правова колізія, вийти з якої вирішили створенням тимчасової президії, яка змогла б підготувати проведення сесії.
І це перше засідання Дніпропетровської облради почалося з гучного скандалу. Після відмови охоронців пропустити ЗМІ до сесійної зали, журналісти викликали поліцію. Але до втручання правоохоронців не дійшло — депутати від партії «Європейська солідарність» узяли під захист журналістів і домоглися їхньої присутності на першій сесії нового скликання. «Право на свободу слова та вільне освітлення інформації український народ отримав на Майдані. Ми не дозволимо попереднім керівникам облради створювати домовленості за закритими дверима», — заявив депутат Дніпропетровської облради від «ЄС» Максим Курячий.
Депутатську сесію, як вважають самі народні обранці, планувалося провести за закритими дверима, щоб обрати нове керівництво з порушенням вимог Закону України. Депутат від «ЄС» Максим Курячий з трибуни заявив про «регламентний локдаун», спричинений колишнім керівництвом. Він закликав представників усіх політичних сил в обласній раді разом розробити прозору процедуру обрання голови. «Принципово важливо, щоб ми почали нашу спільну роботу в повній відповідності з Конституцією України, чинним законодавством, з дотриманням етичних норм і правил політичного процесу, — зауважив він, звертаючись до депутатського корпусу. — Тому я звертаю вашу увагу, я наголошую, що керівництво обласної ради, повноваження якої щойно припинилися, намагається перешкоджати процесу законного функціонування нового складу обласної ради. Колишній голова ради, його заступники й апарат не підготували цю сесію. Пропоную взяти перерву для розробки чіткого та прозорого механізму...». Пропозицію підтримали представники різних за своєю орієнтацією політичних сил.
Після короткої наради було ухвалено рішення — відкласти обрання керівництва облради на один тиждень, до 16 грудня. Попередню обласну раду очолював Святослав Олейник, якого ЗМІ називали людиною, близькою до Коломойського. До нового складу Дніпропетровської облради, обраного 25 жовтня, увійшли представники семи партій: «Слуга народу» — 30 мандатів, «Опозиційна платформа — За життя» — 27 мандатів, «Пропозиція» — 17, «Блок Вілкула «Українська перспектива»» — 16, «Європейська солідарність» — 13 мандатів, «Громадська сила» — 9 і ВО «Батьківщина» — 8 мандатів.