Коротко / УКРАЇНА
Засновано премію імені Степана Бандери
Депутатська комісія з питань освіти та науки Львівської обласної ради підтримала запропонований заступником голови комісії, свободівкою Іриною Фаріон, проект Положення про премію імені Степана Бандери, яку надаватимуть у трьох номінаціях — політична, громадська, наукова діяльність. Як зазначено в документі, премією відзначатимуть як діячів, так і інституції «за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання в царині державотворення». Причому здобувачів премії не буде обмежено проживанням тільки на території Львівської області. Грошовий еквівалент винагороди — 20000 грн. На думку автора проекту, «постать Степана Бандери ставить особливі вимоги до претендентів, тому здобувача премії мають висувати громадські, політичні та наукові інституції з обов’язковими рекомендаціями щонайменше трьох авторитетних громадських, політичних та наукових діячів способом подання текстового тезового викладу громадської, політичної та наукової діяльності та її результатів в українському державотворенні». Премію надаватимуть щороку напередодні 1 січня — дня народження Степана Бандери. Цьогоріч — із нагоди Акта відновлення Української держави 30 червня 1941 року з урочистим врученням 30 червня, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Молитва за єдність християн
Цьогоріч традиційна молитва за єдність християн відбудеться 22 січня в греко-католицькому храмі Святого Василія Великого в Києві (Вознесенський узвіз, 7, біля Львівської площі. Початок о 18 год.). Під час екуменічного молебню зі зверненням виступлять: глава УГКЦ Блаженнійший Святослав (Шевчук), Апостольській нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Архиєпископ Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні Петро Мальчук, а також духовенство православних і протестантських Церков, повідомляє департамент інформації Української греко-католицької церкви (www.ugcc.org.ua). Вже 44 рік поспіль християни Європи молитимуться під час Тижня молитов (18—25 січня) за єдність. Підготовкою події займається спільна робоча група Всесвітньої ради Церков та Папська рада для сприяння порозуміння між християнами. Головна ідея цього разу заснована на досвіді Польщі, який переконує, що цілісність Церкви залежить від кожного християнина. До участі запрошуються християни всіх конфесій та всі небайдужі, повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».
Прокурорам рекомендують «ловити більшу рибу»
Незважаючи на боротьбу з корупцією, середній розмір хабара на Дніпропетровщині за рік зріс більш ніж утричі. Якщо 2010 року його розмір становив 9 тисяч гривень, то 2011-го — вже 30 тисяч гривень. Такі дані оприлюднила на розширеному засіданні колегії обласної прокуратури її керівник Наталія Марчук. Вона вважає, що однією з причин зростання корупції стала погана робота працівників правоохоронних органів. Прокурор заявила, що її колеги часто-густо штучно завищують свої показники і не виконують посадових обов’язків у повному обсязі. В одному з районів обласного центру, наприклад, слідчі вказали на 200 розслідуваних справ більше, ніж подали до суду. У зв’язку з цим Н. Марчук повідомила своїм підлеглим, що звернеться до Генеральної прокуратури України з пропозицією про зміну структури прокурорських органів області. «У деяких містах буде запропоновано створити міжрайонні прокуратури, а в деяких районах не повинно бути слідчого, оскільки йому просто нема там чого робити», — сказала вона. Прокурор області закликала своїх підлеглих підвищувати свій професійний рівень: вивчати нововведення в українському законодавстві, запастися методичними посібниками, здобувати другу вищу освіту і залучати до роботи різних експертів. Заступник Генерального прокурора України Михайло Гаврилюк, який був присутній на розширеній колегії, також порекомендував дніпропетровським колегам відійти від «дрібних» справ на 100—1000 гривень і «ловити більшу рибу». Він закликав переглянути справи щодо нетяжких злочинів. Окрім того, прокурорським працівникам напередодні проведення футбольного чемпіонату Євро-2012, на його думку, слід вивчити міжнародні угоди, підписані Україною, і бути готовими до прийому іноземців, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
Випуск газети №:
№7, (2012)Рубрика
День України