Перейти до основного вмісту

Велика Британія розробляє морські безпілотники для українських Сил оборони

09 лютого, 16:53

 

Для підтримки у Чорному морі українських спроможностей Велика Британія веде розробку морських безпілотників "Wasp" і "Snapper".

Про це сообщает видання Naval technology.

Як зазначають у виданні, наприкінці січня в ході урядового заходу міністр оборони Джон Хілі розповів про завершення короткострокових проєктів розробки трьох невідомих збройових проєктів.

"Розширюємо наші власні можливості за допомогою Stormer і Starstreak… тоді як Gravehawk, Snapper і Wasp були розроблені з неймовірною швидкістю", – сказав Хілі.

Окрім того, у відповідь на письмові звернення міністр оборонних закупівель Марія Ігл підтвердила розробку систем "Wasp" і "Snapper", заявивши що це "нові морські безпілотні комплекси", розробка яких була виконана спеціально для підтримки України.

"Система зараз проходить остаточні випробування, подальші подробиці будуть оприлюднені у належний час", — повідомила Ігл.

Повідомляють, що проєкти морських безпілотних систем для України, схоже, є продовженням більшої стратегії з розбудови українського безпілотного флоту. Місяцем раніше Велика Британія анонсувала про розробку морського малопомітного дрона-носія важкого озброєння, призначеного для виконання операцій в Україні та за її межами.

морський дрон-ракетоносій Британія

Катер з ракетним озброєнням. Фото: UK Defense Journal

Безпілотник повинен виконувати роль багаторазової платформи, бути стійким до систем радіоелектронної боротьби ворога, а також мати здатність атакувати цілі навіть за втрати сигналу. На борту розміщуватиметься від двох засобів, які мають уражати ціль для кращого ефекту.

морський дрон-ракетоносій Британія

Візуалізація морського дрона-ракетоносія. Графіка створена за допомогою ШІ

Міністерство оборони Сполученого Королівства, за свідченнями британських репортерів, описало технічні завдання проєкту COOKSON так:

  • Максимальна швидкість — понад 40 вузлів навіть за трибального стану моря.
  • Запас ходу — близько 1300 км із повним навантаженням і мінімальна автономність — 72 години.
  • Низький силует і здатність протидії засобам РЕБ, а також автономна робота за втрати сигналу.
  • Можливість нести декілька ракет з уламково-фугасною бойовою частиною та радіусом дії 30–100 км.
  • Здатність здійснювати протиповітряну оборону для захисту від таких загроз, як вертольоти та дрони.

Відомство опублікувало технічні вимоги для засобів ураження, серед яких бойова частина вагою 80 кг, радіус дії 80-100 км, здатність атакувати як надводні, так і прибережні цілі.

Крім того, за висновками експертів DE, майбутній безпілотний ударний катер за проєктом COOKSON повинен мати засоби самооборони проти повітряних цілей ворога. Тут мова про великокаліберні кулемети, ПЗРК або інші засоби. Також ця платформа повинна бути достатньо компактною для зручної доставки, а ракети до цього катера мають виготовлятись в обсязі мінімум 20 одиниць на місяць.

При цьому, що окремо цікаво, COOKSON передбачається, в першу чергу, для ураження саме берегових об'єктів, а уже потім в другу чергу — для ураження надводних ворожих цілей.

Закупівля нових дронів має розпочатися у першому кварталі 2025 року, з одночасною закупівлею сотні засобів ураження, які проходитимуть випробування наприкінці 2025 року — на початку 2026 року.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати