Міністерство закордонних справ Литви не виключає участі литовських миротворців в операції в Україні

Міністерство закордонних справ Литви не виключає участі литовських миротворців в операції в Україні, повідомляє ГО «Український мілітарний центр».
Про це заявив Кястутис Будрис, цитує видання Delfi.
Він зазначив, що Литва може взяти участь у миротворчій операції, але це залежатиме від позиції великих держав щодо цієї ініціативи.
«Литва однією з перших почала говорити і дотримується цієї позиції, що не виключає жодних варіантів. Ми все розглянули і продовжуємо розглядати — чи до досягнення миру, чи після досягнення миру», — заявив у понеділок в етері радіо LRT К. Будрис.
Він зауважив, що наразі масштаб миротворців, який обговорюють європейські країни, є доволі невизначеним, оскільки наразі немає затвердженої кількості військ, необхідних для цієї операції.
Додатково він сказав, що окрім піхоти, для забезпечення миру будуть виділені також авіаційні підрозділи, а також морські сили для забезпечення захисту та стримування.
«Масштаб операції, виходячи з того, що зараз розглядається, буде справді широким. Мова йде не тільки про сухопутні сили, будуть і військово-повітряні сили, а також морський компонент для забезпечення безпеки на морі. Будуть різні форми участі», — відзначив він.
Водночас він ще раз наголосив, що ця операція не буде самостійною з боку Литви, і для ухвалення рішення важливою буде позиція США або інших держав, які візьмуть на себе провідну роль у підтримці миротворчої місії.
Нагадаємо, що 3 березня 2025 року, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо розглядає всі можливі варіанти підтримки миру в Україні, навіть із залученням канадських військових.
Серед країн, які офіційно підтримали ідею направлення миротворців, уже є Швейцарія, Італія, Сполучене Королівство, Франція, Канада, а також Литва.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що Італія готова відправити миротворчі війська до України в межах урегулювання конфлікту.
Нещодавно британський уряд повідомив про готовність до розміщення миротворців в Україні для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди.