Перейти до основного вмісту

Угода про припинення вогню має включати надійні механізми моніторингу, – ISW

14 квітня, 10:45

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують, що в разі угоди про припинення вогню в Україні або мирної угоди, необхідний надійних механізмів моніторингу. І поки незрозуміло, які механізми такого моніторингу може запропонувати Захід.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Речник кремля дмитро пєсков заявив, що поточні американо-російські переговори навряд чи приведуть до "блискавичних результатів", всупереч заявленій президентом США Дональдом Трампом меті досягти загального припинення вогню та тривалої мирної угоди в Україні найближчим часом.

Крім того, чиновник з російського МЗС Олексій Поліщук заявив в інтерв'ю, що росія готова брати участь у переговорах,які "враховують сучасні реалії" війни та усувають "першопричини" війни рфї в Україні.

"Коментарі Пєскова та Поліщука відображають постійне неприйняття Кремлем заявленого підходу президента Трампа про встановлення режиму припинення вогню, а потім ведення переговорів щодо ширшої мирної угоди, а також відданість Кремля цілям війни, які несумісні з метою Трампа щодо досягнення тривалого миру в Україні", – йдеться у звіті ISW.

Експерти зазначають, що будь-яка потенційна угода про припинення вогню або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, враховуючи постійні зусилля кремляпоказати Україну такою, що порушує припинення вогню по енергетичній інфраструктурі без надання доказів цих ударів і незважаючи на відсутність публічних деталей про умови припинення вогню.

"Залишається незрозумілим, які механізми моніторингу Захід міг би використати для забезпечення дотримання та відстеження потенційного припинення вогню, і чи погодився б Кремль на такі механізми", – зазначають фахівці ISW.

А 13 квітня пєсков і Поліщук повторили постійні заяви росії про порушення Україною тимчасового мораторію на завдання ударів дальньої дії по енергетичній інфраструктурі.

"Схоже, що російські офіційні особи використовують нечіткі умови припинення вогню та використовують відсутність незалежних механізмів моніторингу, щоб заповнити інформаційний простір необґрунтованими заявами про нібито порушення Україною режиму припинення вогню", – йдеться у повідомлені.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати