Перейти до основного вмісту

Сергій Марченко на полях зустрічі фінансового блоку G7 в Канаді обговорив з міністрами фінансів Канади та Німеччини майбутню підтримку України

22 травня, 14:48
Фото mof.gov.ua

Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Міністром фінансів Канади Франсуа-Філіпом Шампанем та Віце-Канцлером, Міністром фінансів Німеччини Ларсом Клінгбайлем в рамках робочого візиту до Канади, повідомляє Міністерство фінансів України.

Міністри обговорили стан економіки України, вплив повномасштабної війни на державні фінанси, необхідність бюджетної підтримки України у 2026 році та майбутню співпрацю. 

Сергій Марченко подякував своїм колегам за непохитну солідарність з Україною та фінансову підтримку, яку партнери надали Уряду з початку російського повномасштабного вторгнення. 

“За останні три роки Україна отримала понад 133 млрд доларів США міжнародної фінансової допомоги. Це дозволило Уряду зберегти макрофінансову стабільність в умовах повномасштабної війни, гарантувати виплати зарплат освітянам, медикам, державним службовцям, пенсій і соціальних допомог найбільш уразливим верствам населення. Виклики для фінансової системи зберігаються, що робить збереження зовнішньої підтримки вкрай важливим. Саме тому вже сьогодні необхідно працювати над створенням надійної системи забезпечення бюджетних потреб наступного року”, – сказав Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Канада та Німеччина є одними з лідерів у підтримці України з початку війни в усіх можливих напрямах. З лютого 2022 року розмір прямої бюджетної допомоги від Німеччини сягає 1,7 млрд доларів США, Канади - 7,1 млрд доларів США. 

За даними Кільського інституту дослідження світової економіки, допомога від Німеччини є другою за розміром серед країн світу від початку повномасштабного вторгнення рф та сягнула 17,3 млрд євро. Допомога Канади є п’ятою за розміром в світі та становить 10,3 млрд євро.  

Сергій Марченко відзначив, що завдяки спільним зусиллям Уряду України та міжнародних партнерів бюджетні потреби у зовнішньому фінансуванні на поточний рік - 39,3 млрд доларів США - повністю забезпечені. 

Він висловив вдячність німецькому Уряду за підтримку фінансового інструменту Ukraine Facility від ЄС на 2024–2027 роки в обсязі 50 млрд євро. До кінця 2025 року бюджетна підтримка від ЄС в рамках ініціативи очікується в розмірі 12,5 млрд євро (3,5 млрд євро вже залучено).

Також Міністр фінансів України відзначив підтримку Урядів Канади та Німеччини щодо ініціативи G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) обсягом 50 млрд доларів США, з яких внесок Канади складає 5 млрд канадських доларів (близько 3,4 млрд доларів США), ЄС - 18,1 млрд євро (близько 20 млрд доларів США). 

Україна вже залучила перший транш від Канади обсягом 2,5 млрд канадських доларів та чотири транші від ЄС обсягом 6 млрд євро. Загалом у межах ініціативи G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine Україна отримала від партнерів близько 14,7 млрд доларів США. Залучені кошти дозволяють забезпечувати пріоритетні видатки держбюджету за рахунок прибутків від заморожених російських активів. 

Сторони обговорили і потенційну можливість конфіскації всіх заморожених суверенних російських активів в майбутньому. 

У свою чергу, Міністри фінансів Канади та Німеччини запевнили, що Уряди їхніх країн продовжуватимуть всеосяжну підтримку України. Сторони погодились щодо необхідності збереження системного діалогу з Україною. Держави мають спільну мету: якнайшвидше досягти справедливого та тривалого миру для України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати