Перейти до основного вмісту

Міністр закордонних справ Польщі: Новообраний президент може наслідувати політичну лінію своїх попередників

04 червня, 21:22

Нинішня польська опозиція - партія «Право і Справедливість» (PiS) - має довгу традицію підтримки України. Тому новообраний президент Кароль Навроцький може наслідувати політичну лінію своїх попередників з PiS – експрезидента Лєха Качинського і чинного глави держави Анджея Дуди. Про це на спільній пресконференції у Берліні з главою німецької дипломатії Йоганном Вадефулем заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає Укрінформ з посиланням на PAP.

«Наша нинішня опозиція має традицію підтримувати Україну»,- зазначив Сікорський.

Він додав, що експрезидент Лєх Качинський в українських питаннях говорив мовою «національної згоди».

Тому Сікорський висловив сподівання, що Навроцький, як президент від партії PiS, продовжуватиме щодо України політичну лінію президентів Качинського і Дуди.

Як передавало агентство, Кароль Навроцький, реагуючи на привітання Президента України Володимира Зеленського з нагоди його обрання новим президентом Польщі, зазначив, що подальша українсько-польська співпраця потребує не лише хорошого діалогу, але й розв'язання історичних питань.

Чинний президент Польщі Анджей Дуда заявив, що переконуватиме новообраного главу держави Кароля Навроцького щодо подальшої підтримки України під час їхньої зустрічі.

В коментарі Укрінформу експерт з українських питань, координатор програми «Східна Європа» у Польському інституті міжнародних відносин (PISM) Даніель Шеліговський заявив, що відносини Києва і Варшави за новообраного президента Польщі Кароля Навроцького не зміняться, оскільки у країні існує політичний консенсус щодо того, як мають виглядати відносини з Україною. Акцент робиться на військово-політичній підтримці України, аби вона змогла захистити себе від російського агресора, що також в інтересах Польщі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати