Коротко / ПЛАНЕТА
На АЕС у Франції стався вибух
Учора на французькій атомній електростанції «Маркуль» прогримів вибух. Про випадок на АЕС повідомляють французькі ЗМІ з посиланням на місцеву службу пожежної охорони. За даними Le Figaro, вибух стався внаслідок пожежі на майданчику для зберігання радіоактивних відходів. У результаті інциденту загинула одна людина, ще троє осіб постраждало. Не виключають вірогідності витоку радіації. Місце НП оточено, довкола станції виставлено периметр безпеки. «У даний момент нікого зсередини не випускають», — розповів журналістам прес-секретар Комісії з атомної енергії (CEA). На території АЕС працюють пожежники і представники префектури. Обставини випадку з’ясовуються. Маркуль — це один із центрів французької атомної промисловості. Розташований він у департаменті Гар, у долині річки Рони. У Маркулі працюють ядерні реактори подвійного призначення (виробництво плутонію й електроенергії). АЕС управляє Комісаріат з атомної енергії та компанія Areva.
Обама й Буш відкрили пам’ятник жертвам 9/11
Президент США Барак Обама й екс-президент Джордж Буш взяли участь у відкритті в Нью-Йорку меморіалу, встановленого на місці хмарочосів Усесвітнього торговельного центру, зруйнованого 11 вересня 2001 року. Монумент має особливу конструкцію — це чорні квадратні «басейни», що повторюють периметр фундаменту хмарочосів. Під час виступу у Вашингтоні, присвяченому десятій річниці терактів 11 вересня 2001 року, Обама заявив, що США ніколи не вестимуть війну з ісламом або будь-якою іншою релігією. Він також підкреслив, що ці десять років з дня терактів довели здатність Америки до відновлення навіть після найважчих потрясінь і її уміння зберігати свої ідеали, навіть коли зло виявляється настільки близьким і настільки відчутним. Нагадаємо, що 11 вересня 2001 року бойовики-смертники ісламської терористичної організації «Аль-Каїда» захопили чотири пасажирські літаки, спрямувавши два з них на символ ділового Нью-Йорка — башти Усесвітнього торговельного центру, а два інші — на Пентагон і, як припускають, на Білий дім або Капітолій.
Нігер дав політичний притулок синові Каддафі Сааді
Син колишнього лідера Лівії Муаммара Каддафі 38-річний Сааді та супроводжуючі його особи отримали дозвіл на в’їзд до Нігера на гуманітарних підставах. Про це заявив міністр юстиції країни Мару Амаду. За його словами, Сааді має незабаром прибути до столиці Нігера Ніамея, разом з ним приїдуть дев’ятеро осіб. Тим часом, західноафриканська держава Гвінея-Бісау заявила про те, що надасть притулок Муаммару Каддафі. «За те, скільки Каддафі інвестував у Гвінею-Біссау, він заслуговує на пошану й прихильність з боку влади та народу Гвінеї-Біссау», — цитує Інтерфакс слова прем’єр-міністра країни Карлуша Гоміша Жуніора. Сааді Каддафі виявили напередодні збройні сили Нігера під час перехоплення автоколони, що прямувала до міста Агадез на півночі країни. До Нігера також прибув колишній шеф служби безпеки Лівії Мансур Дао і кілька високопосадових чиновників.
Кемерона закликали говорити з Медведєвим жорстко
Чотири екс-міністри закордонних справ Великої Британії закликали британського прем’єр-міністра Девіда Кемерона під час його першого офіційного візиту до Росії за останні шість років зайняти жорстку позицію під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим і прем’єром Володимиром Путіним. Зокрема, Девід Мілібенд, сер Малколм Ріфкінд, Джек Стро і Маргарет Беккет закликали Кемерона поговорити з Медведєвим про вбивство Олександра Литвиненка, загибель Сергія Магнітського й арешт Михайла Ходорковського. Крім того, політики звинувачують російську владу в тому, що вона не забезпечує належного захисту бізнесу, внаслідок чого бізнесмени стають «жертвами беззаконня та корупції». Вони також закликали Кемерона торкнутися в бесіді з Медведєвим теми порушення прав журналістів у Росії. Раніше депутат британської Палати общин Деніс Макшейн закликав уряд Великої Британії запровадити візові санкції проти російських чиновників, занесених до «чорного списку» осіб, відповідальних за загибель юриста Сергія Магнітського. Нагадаємо, що США за ініціативою сенатора Бенджаміна Кардіна запровадили «список Магнітського», який забороняє в’їзд до США російським чиновникам, причетним, як припускають, до смерті юриста. Тим часом, як повідомляє Бі-Бі-Сі, Кемерон заявив, що Британія продовжить діалог з Росією у справі Литвиненка, проте ця проблема не повинна заважати розвитку двосторонніх відносин в інших сферах.
Випуск газети №:
№162, (2011)Рубрика
День Планети