Перейти к основному содержанию

У Косово відновилися збройні сутички

13 июня, 00:00
Димитрій БАБИЧ, Олекса ПІДЛУЦЬКИЙ, «День»

На югославсько-албанському кордоні загони армії Союзної Республіки Югославія знищили двадцять двох порушників, що намагалися нелегально потрапити до Косово з Албанії.

Загальна кількість озброєних албанців становила 200 осіб. Перетнувши гірський кордон, вони прямували до косовського села Косаре, але їх було зупинено прикордонниками. У відповідь на вимогу скласти зброю та здатися порушники відкрили вогонь. Про жертви з боку югославських прикордонників не повідомляється. Двох нелегалів затримано. За деякими свідченнями, переважну більшість порушників становили косовські албанці, які поверталися в рідні села із сусідньої країни для продовження протистояння з урядовими військами. За свідченням Бі-Бі-Сі, Югославські сили безпеки вже здійснили «операцію у відповідь» проти кількох албанських сіл у Косово, мешканці яких у паніці рятувалися втечею. На думку аналітиків, новий збройний конфлікт значно ускладнив і без того напружену ситуацію в Косово.

Президент Югославії Слободан Мілошевич в офіційній заяві закликав албанських лідерів якомога скоріше розпочати переговори щодо врегулювання. «Якщо ми не будемо вірити у здатність наших народів жити мирно, у Балканів немає майбутнього», — заявив він. Проте албанці залишаються при думці, що жодні серйозні переговори з югославським керівництвом без участі міжнародних посередників неможливі. А саме такого посередництва не хоче Белград.

За попередніми підсумками референдуму, що днями пройшов у СРЮ, 97 відсотків жителів країни висловилися проти втручання західних держав у політику Югославії щодо Косово. Учасники референдуму вважають, що події в цій провінції є внутрішньою справою СРЮ, і санкції США та ЄС не мають під собою грунту. Таким чином, Мілошевич отримав від співгромадян карт-бланш на проведення жорсткої лінії проти косовських сепаратистів.

На середину наступного тижня намічено зустріч у Римі Міжнародної контактної групи, яка має визначити подальше ставлення до косовської політики югославського уряду. Цілком можливо, що у зв’язку з цим певний тиск може чинитися й на представників косовських албанців, які бойкотують усі намагання Белграда сісти за стіл переговорів.

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать