Рік нових явищ
Метеорологи підбивають підсумки аномального 2020-гоЗа даними Всесвітньої метеорологічної організації ООН (ВМО), 2020 рік, найімовірніше, увійшов до трійки найтепліших за всю історію спостережень. Учені вважають, що 2020 рік може побити рекорд 2016 року, повідомляє France24. «Середньосвітова температура у 2020 році буде приблизно на 1,2 градуса вищою за доіндустріальний рівень», — зазначив генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.
Поточний рік став роком нових явищ погоди й екстремальних температур, особливо в Арктиці. В Австралії, Сибіру і на західному узбережжі США масивно горіли ліси, а в деяких частинах Африки і Південно-Східної Азії спостерігалися сильні повені. В американських метеорологів навіть закінчилися імена для ураганів — через насичений сезон штормів.
ВМО поки назвала дані попереднього звіту про стан глобального клімату, що включає в себе показники з січня по жовтень. Остаточний звіт за 2020 рік оприлюднять у березні наступного року. Серед аномальних погодних явищ метеорологи звертають увагу на декілька найважливіших. Так, у серпні в Каліфорнії, в національному парку «Долина Смерті» зафіксували температуру 54,4 градуса. У вересні в Гренландії від найбільшого з арктичних шельфових льодовиків, відколовся великий масив льоду, площею близько 110 квадратних кілометрів. Наприкінці липня на архіпелазі Шпіцберген спостерігали +21,7 градуса. Зазвичай на архіпелазі температура не піднімається вище за +8 градусів. У Карпатах за зиму 2019—2020 року не було жодної лавини. https://babel.ua/news/48652-u-karpatah-za-zimu-ne-bulo-zhodnoji-lavini-sezon-viyavivsya-anomalno-teplim-ta-malosnizhnimСезон виявився аномально теплим і малосніжним.
Выпуск газеты №:
№230-231, (2020)Section
Общество