Егоїзм — першопричина раку душі.
Василь Сухомлинський, відомий український педагог

«Чорнобривцевий простір» газети «День»

Як у Нагуєвичах передавали одну зі складових «скриньки скарбів»
28 жовтня, 2016 - 11:06
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Вам подобається ця ідея ? Як відомо, «День» до свого 20-річчя виготовив оригінальні скриньки зі «скарбами», набутими газетою: листівками-репродукціями кращих фотографій Міжнародних виставок, карикатурами Анатолія Казанського, малюнками, обкладинками «Маршруту №1» і знаковими сторінками газети «День». До цих скриньок увійшли також міні-мольберт та «олівець з короною». Родзинкою скарбу є мішечок з насінням чорнобривців урожаю нинішнього, ювілейного року І. Франка (160-річчя від Дня народження великого українського митця слова). Підтримку в реалізації цієї ідеї надали видавничий дім «АДЕФ-Україна» та активістка Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День», депутат Київради Ганна Свириденко.

До слова — з першими екземплярами скриньок (із першим стиглим насінням чорнобривців) уже познайомилися учасники Форуму видавців у Львові, але тоді стиглих зернят було ще обмаль. І ось нарешті ми діждалися повностиглості чорнобривців на садибі Івана Франка в селі Нагуєвичах (Дрогобиччина, Львівщина). Тепер — насіння чорнобривців із Нагуєвичів вистачить для всіх! З великою дбайливістю берегині садиби-музею в Нагуєвичах зібрали для цього проекту стиглі зерна «Франкових чорнобривців», які, за словами головного редактора «Дня» Лариси Івшиної, мають створити реальний енергетичний «чорнобривцевий, франковий простір» в Україні й за її межами.


ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Ореста РЕЗЕКУЛОВА, в. о. директора Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі»:

— Те, що здійснила газета «День», зробивши щиру людську акцію «чорнобривцевий простір Франка», заслуговує на справжню пошану. Я коли дізналася, у мене аж серце защеміло від тепла і вдячності, адже чорнобривці з Батьківщини Івана Франка наступного року зацвітуть по всій Україні, а може, й за її межами, адже газету «День», знаю, читають англійською за кордоном. Нинішній рік Указом Президента України оголошено Роком Івана Франка, з огляду на 160-ту річницю від Дня народження великого філософа й поета. Ваша незвичайна акція є однією з найщиріших і дуже несподіваною...

До того ж, нинішнього року врожай чорнобривців просто дивовижний! Вони, як ніколи, так соковито й гарно цвіли насиченим помаранчевим кольором! Шістнадцять років ми сіємо тут, на Франковій садибі, чорнобривці, але таких розкішних, як нині, ще не було ніколи!


ФОТО МИКОЛИ КОСА

Iрина СОПУТНИЦЬКА, завідувачка Музею I. Франка:

— До 160-річчя Каменяра ми оновили експозицію музею — вона не зазнавала змін упродовж десяти років. Нам приємно, що одним із експонатів серед подарунків музею буде тепер і «скринька скарбів» «Дня». Ви здійснили вельми важливу та актуальну акцію! Навіть з погляду привернення уваги до наших Нагуєвичів! Ми не скаржимося на кількість відвідувачів, але тепер, після такої уваги від газети «День», гадаю, їх буде ще більше.

Марія ШУТКО, старший науковий працівник Музею I. Франка:

— До нинішнього ювілею ми випустили Пам’ятну медаль Івана Франка. Це копія тієї медалі, яку викарбували до його сторічного ювілею, який відзначався за ухвалою Всесвітньої ради миру. З гордістю передаємо її для редакції «Дня». А ще цього літа ми провели в музеї майстер-клас із розпису старожитніх вуликів на садибі поета. Розписані вони учнями Підбузької академії мистецтв... Юні художники відобразили різні сюжети й казкових героїв творів Івана Франка. Це так само, як і акція газети «День», зроблено дуже щиро, від душі...


 ФОТО ВЕРОНIКИ БОРКОВСЬКОЇ / «ДЕНЬ»

* * *

...Обмінявшись подарунками, я повертався із Нагуєвичів із солідним надбанням — двома кошиками дбайливо зібраного насіння чорнобривців. Подумалося, це ж так небагато треба для щирої, доброї справи: світлі помисли, добрі наміри та вірні однодумці, серед яких (крім працівників музею) — начальник Дрогобицького відділу культури Олег Яводчик, а ще Микола Кос із Дрогобича.

Микола ГРИЦЕНКО, президент Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День»
Газета: 
Рубрика: