Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

3 серпня, 2010 - 00:00

Iз вересня діятимуть самостійно роздруковані електронні квитки на потяги

Перші поїздки за самостійно роздрукованими електронними квитками буде здійснено до вересня, повідомляє УНІАН з посиланням на заступника генерального директора «Укрзалізниці» Леоніда Лобойка. «Планувалося три етапи (введення електронного квитка. — УНІАН), два етапи ми пройшли. Саме вчора нам було продемонстровано, що ця робота на стадії завершення, і до вересня, я думаю, ми в дослідному варіанті зробимо цю поїздку. Це означає, що тепер клієнт, який одержав квиток через інтернет, вже в паперовому роздрукуванні, прямо йтиме до поїзда і їхатиме без звернення до каси і т.п.», — зазначив Л. Лобойко. За його словами, роздруковані самостійно квитки ідентифікуватимуть провідники за допомогою зчитувальних пристроїв. Як повідомляв УНІАН, «Укрзалізниця» прогнозувала, що третій етап реалізації проекту з введення електронного квитка з розпечатуванням через інтернет і скануванням безпосередньо провідником або начальником поїзда у вагоні буде здійснено у другому кварталі 2010 року. До речі, з 30 березня 2009 року «Укрзалізниця» ввела послугу бронювання і продажу квитків через інтернет на своєму офіційному веб-сайті. Сплатити замовлення можна платіжною карткою Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) або міжнародною платіжною карткою (VISA, MasterCard, VISA Elektron, Maestro). Після оплати пасажир одержує унікальний цифровий код, за пред’явлення якого він оформляє свій квиток у будь-якій касі «Укрзалізниці» в зручний день до відправлення поїзда. Усього в 2009 р. пасажири зарезервували і оформили через мережу понад 82 тис. квитків, сплатили — 71 720.

У Криму стартує німецько-українська археологічна експедиція

Німецька молодь розкопуватиме в Криму стародавнє городище Мангуп-Кале. Наприкінці липня тут починається археологічна німецько-українська експедиція з дослідження колишніх поселень кримських готів. Міжнародний історико-лінгвістичний табір «Мангуп», у якому бере участь німецька молодь, проводиться вже втретє. Цього року до Криму приїхало десятеро німецьких студентів, які цікавляться історією племені германців, яке оселилося в Криму на початку IV-V століть, повідомляє «Німецька хвиля». Всі вони аматори в археології, однак працюватимуть на рівні з професійними дослідниками — студентами з Таврійського національного університету ім. Вернадського, розповів Deutsche Welle голова Всеукраїнського об’єднання німецької молоді в Україні Володимир Лейсле: «Ми розкопуватимемо не тільки поселення остготів, а й досліджуватимемо караїмів, пласти візантійського часу. Ми дивитимемося, як перепліталися культури. І через таку глибинну історію люди починають розуміти різноманіття культур і те, що треба завжди шукати діалог і найбільш оптимально існувати всім разом». Житимуть молоді археологи у наметах, спілкуватимуться між собою лише німецькою, тому в українських студентів є можливість на практиці вивчити іноземну мову. А ще німецька молодь везе з собою на Мангуп сонячні батареї, аби навчити своїх українських колег активніше користуватися альтернативними видами енергії. Археологічна експедиція триватиме дванадцять днів. На її проведення український уряд виділив 20 тисяч гривень. Після завершення розкопок студенти збираються підготувати буклет з детальним описом своїх знахідок і вражень.

В Україні п’ять тисяч батьків забули зареєструвати своїх дітей

З початку року в країні органами реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) було складено 5 тис. 317 протоколів про порушення терміну реєстрації новонароджених, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Мін’юсту. Кількість протоколів про порушення без поважних причин термінів реєстрації склала понад 2% від загальної кількості зареєстрованих дітей. При цьому постійними та багаторічними лідерами з невчасної реєстрації новонароджених є батьки, які мешкають у м. Києві, Одеській та Дніпропетровській областях. З року в рік у цих регіонах фіксується переважна більшість випадків несвоєчасної реєстрації народження дитини, зазначає міністр юстиції О.Лавринович, посилаючись на статистичні дані органів РАЦС. Так, наприклад, з початку 2010 року на вказані три регіони припадало понад 40% протоколів про порушення терміну реєстрації новонароджених. При цьому, якщо в Дніпропетровській області 707 випадків несвоєчасної реєстрації новонароджених припадало на майже 35 тис. народжень, що у 2010 році є найбільшим показником в Україні, то Одеська область та Київ мали ще більшу кількість порушень — відповідно 729 та 745 — при втричі меншій народжуваності, ніж на Дніпропетровщині. Міністр юстиції нагадав, що місячний термін для реєстрації новонародженої дитини було запроваджено 1 січня 2004 року Сімейним Кодексом України. Кодексом передбачена відповідальність батьків у вигляді сплати штрафу, якщо дитину без поважних причин не було зареєстровано у встановлений термін. Як повідомлялося, з початку 2010 року органами РАЦС в Україні було зареєстровано майже 250 тис. народжень.

Газета: 
Рубрика: