Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

17 січня, 2008 - 00:00

Україна запізнюється з підготовкою до Євро-2012

Член виконкому UEFA В’ячеслав Колосков вважає, що з підготовкою до Євро-2012 в України виникнуть серйозні проблеми, повідомляє Лігабізнес інформ. «Україна, звісно, запізнюється з термінами. Місяців на вісім. Адже крім київського стадіону, є ще проблема четвертої арени. Київ, Дніпропетровськ, Донецьк, а четверте місто яке? Хотіли будувати у Львові, та ще навіть не приступили до робіт», — сказав В. Колосков. Проте, на його думку, до крайніх заходів усе ж не дійде: «Політична ситуація у країні стабілізувалася, як і в Польщі, і в мене є надія, що механізм роботи буде запущено. З Суркісом (президент Федерації футболу України) пару годин тому розмовляв, він настроєний оптимістично. А крім того, мені здається, що чемпіонат Європи не перенесуть передусім тому, що Платіні не захоче псувати імідж своєї організації. Як це так — приймали таке серйозне рішення і тепер його міняють. Скоріше допоможуть Україні та Польщі, якщо допомога знадобиться». Нагадаємо, спільна заявка України та Польщі на проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу, який відбудеться 2012 року, виграла тендер UEFA. Очікується, що матчі Євро-2012 пройдуть у Києві, Дніпропетровську, Донецьку та Львові. Одеса й Харків виступають як запасні міста. Наприкінці грудня минулого року президент ФФУ Григорій Суркіс також заявив, що Україна та Польща можуть бути позбавлені можливості провести цей турнір.

Затримано нумізмата- контрабандиста

Співробітники Служби безпеки України спільно з працівниками Чернігівської митниці попередили спробу контрабанди з України історико-культурних цінностей, повідомляє прес-група Управління СБУ в Чернігівській області. Вивезти історичні цінності намагався 46-річний громадянин Республіки Білорусь. Для перетину кордону білоруський «колекціонер» планував скористатися спрощеним порядком митного контролю — «зеленим коридором». Проте співробітники спецслужби вивели його автомобіль зі смуги спрощеного митного контролю для більш поглибленого огляду. Після такого повороту подій громадянин Білорусі вирішив зізнатися. Він повідомив про 92 ювілейні медалі часів СРСР 1956— 1995 років та 1 тисячу 122 монети Росії 1700—1917 років, котрі він придбав на території України. Експертизу провели працівники Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського. Було встановлено, що переважна частина вилучених у затриманого монет є історико-культурною цінністю. Наразі стосовно перевізника антикваріату Управління СБУ в Чернігівській області порушило кримінальну справу за фактом замаху на контрабанду історичних та культурних цінностей. Триває слідство.

Працювати на Житомирщину їдуть також із Європи

У минулому році, підбила минулої середи підсумки спеціальна комісія Житомирського обласного центру зайнятості з оформлення дозволу іноземцям на працевлаштування, в області працювали спеціалісти з 28 країн світу. Причому за 2007 рік цей перелік зріс на чверть — на Житомирщині виявили бажання легально працювати громадяни Азербайджану, Данії, Малайзії, Монголії, Сирії, Угорщини та Хорватії. Основна умова одержання дозволу на роботу іноземцям — відсутність в Україні працівників, котрі були б спроможними виконувати обов’язки на робочих місцях, на які вони претендують, і відповідний висновок належить до компетенції згаданої комісії. Як повідомила «День» прес-служба облдержадміністрації, у 2007 році підприємства Житомирщини взяли 135 дозволів на працевлаштування іноземних спеціалістів — вдвічі більше, ніж попереднього року. Майже половина тих, хто прибув працювати в область — співвласники підприємств, які прагнуть власноруч управляти їх роботою. Отже, до регіону їдуть не лише низькокваліфіковані працівники з країн, що розвиваються, але i фахівці й підприємці з Європи, що є свідченням активізації інвестиційної діяльності, одним із основних напрямків якої є освоєння високотехнологічного виробництва. Серед найпоказовіших прикладів цього є вихід на «фінішну пряму» запуску виробничого конвеєра на підприємстві з польськими інвестиціями ТОВ «Церсаніт», яке спеціалізується на випуску сучасної сантехніки (Новоград-Волинський район), повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Проведено перерахунки пенсій

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повідомляє, що на виконання Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік» проведено перерахунки пенсій. Перераховані пенсії будуть виплачуватися, починаючи з 14 січня 2008 року по додаткових відомостях таким чином:

— пенсіонери, у яких дати виплати 2, 3, 4 січня — отримують 14.01.2008 р.

— пенсіонери, у яких дати виплати 5, 6, 7 січня — отримують 15.01.2008 р.

— пенсіонери, у яких дати виплати 8, 9, 10 січня — отримують 16.01.2008 р.

— пенсіонери, у яких дати виплати 11 січня — отримують 17.01.2008 р.

А у тих пенсіонерів, у кого графік виплати по 21 число кожного місяця, будуть отримувати за двома відомостями (основними та додатковими).

Дані про розміри пенсій після проведеного перерахунку будуть направлені кожному пенсіонеру і тому звертатися до органів Пенсійного фонду не має потреби.

Газета: 
Рубрика: