Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Легендарна жінка

У Львові провели в останню путь зв’язкову головного командира УПА Романа Шухевича Дарію Гусяк
16 серпня, 2022 - 14:02

Вчора, 15 серпня, на Личаківському цвинтарі поховали члена Організації українських націоналістів, зв’язкову головного командира Української повстанської армії Романа Шухевича, кавалера ордена княгині Ольги III ступеня 98-річну Дарію Гусяк.

Провести в останню путь відому львів’янку зібралися керівництво області та міста, депутати обласної ради, громадські діячі, громадськість.

Як зазначила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, постать Дарії Гусяк є визначною не лише для Львівщини – це людина, яка для українців в усьому світі є прикладом боротьби та віри в те, що Україна є і Україна буде: «Навіть у найважчі моменти свого життя, часи радянських таборів, вона була незламною та знаходила сили підтримувати інших ув'язнених. Світла пам'ять легендарній жінці».

Прощання із Дарією Гусяк відбулося у Гарнізонному храмі святих апостолів  Петра і Павла, звідки процесія вирушила до Личаківського кладовища, де Дарія Гусяк знайшла останній спочинок у родинному гробівці Шухевичів.

Довідково:

Дарія Гусяк народилася в Трускавці в 1924 році. З 15-річного віку мала тісні зв'язки з членами підпільної ОУН та виконувала доручення організації. Згодом стала зв’язковою головнокомандувача УПА і разом зі своєю мамою шукала й облаштовувала хати, де проживав Роман Шухевич під чужим іменем з охороною.

Арештована радянськими спецслужбами навесні 1950 року та утримувалась в тюрмі «на Лонцького» у Львові. Дарію Гусяк засудили на 25 років тюремного ув'язнення, яке відбувала в тюрмах Верхньоуральська, Володимира та Мордовії.

Вийшла на волю на 51-му році життя, відбувши весь термін покарання. Після звільнення і далі зазнавала переслідувань від радянського режиму.

З початком незалежності України Дарія Гусяк стала членом проводу Конгресу українських націоналістів, створила та очолювала громадську жіночу організацію – Всеукраїнську лігу українських жінок.

Фото Львівської обласної ради

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»
Рубрика: