Існування нації спирається на свідому волю її членів.
Іван Лисяк-Рудницький, історик, публіцист, педагог, дослідник української суспільно-політичної думки

Слово і Діло

10 грудня, 2018 - 17:39
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Ловлю себе на думці, що ми дедалі  більше втомлюємося не від фізично-розумових навантажень, а від балаканини.  Слово, яке немає ваги, пустопорожнє, почасти – брехливе й безсоромне, заполонило все довкруж: телерадіоефіри, пресу, вулицю з її перебором у рекламних інсталяціях, які вже досягають розмірів житлових будинків...

Один із українських політиків спробував колись поборотися за вартісність слова,  взявши на озброєння гасло: «Слово і Діло».  Політсила явно хотіла домогтися аби за словами йшли неодмінно конкретні справи. Однак, парадокс виявився в тому, що саме  ці політики якраз і ввійшли в історію, як найбільш популістські -  слів вилилося так багато, обіцянок роздано таку неймовірну кількість, що на втілення уже не стало ні снаги, ні часу.

Організовуючи шість років тому Благодійний фонд сприяння ініціативам газети «День»  ми,  невелика  група ентузіастів, намагалися  закласти в основу  своєї діяльності конкретну віддачу, користь, результативність.  Газета «День», яка упродовж багатьох років позиціонує себе більше аніж газета, на нашу думку, потребувала громадської підтримки в частині реалізації її соціально-просвітницьких проектів, серед яких: міжнародні фотовиставки,  публіцистика бібліотеки «Дня», літні школи журналістики, премія ім. Д. Мейса тощо… Та й підтримка в поширенні самого інтелектуального продукту, яким є кожен черговий номер газети «День», також в наших пріоритетах.

На нещодавньому «круглому столі»: «Меценатство для українського суспільства: протистояння гібридній війні», приуроченому річниці створення Фонду газети «День», приємно було чути слова на нашу адресу, які стосувалися саме справ. І, коли, представляючи ту чи іншу публіцистично-історичну книгу бібліотеки «Дня», головний редактор видання Лариса Івшина зазначила, що практично всі вони вийшли завдяки сприянню нашого Благодійного фонду, звісно, кожен із присутніх стверджувався в думці  – благодійний фонд може бути дієвим!  Не ставлячи за мету звітувати тут про шестирічну діяльність фонду «Дня» , на одному я все ж хочу наголосити: понад три роки щотижня 8 тисяч примірників додаткового тиражу україномовного «Дня» відправляється на Схід України, в прифронтові населені пункти та до наших армійців. Стабільно, щотижня, три роки! Волонтер Аня Домбровська, наші партнери із БФ «Свої», «Нова пошта», київська компанія «Аквавіта» за координації Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День» долучилися до захисту  державних інтересів у інформаційній сфері в прифронтових територіях. Отаке воно  – Діло!

Як же зробити благодійництво більш скоординованим та ефективним? Про це  ми поспілкувалися з представниками  інших благодійних, громадських організацій  на вищезазначеному «круглому столі». Обмінялися думками, виробили резолюцію, зміст якої полягає в двох основних чинниках: по-перше, цей рух потребує більшої координації з владними структурами, а по-друге, вітчизняне законодавство має змінитися, аби  волонтерство, меценатство, благодійництво під час новітньої російсько-української війни отримало сприятливий клімат у своїй діяльності. Над цим ми будемо працювати стратегічно, не припиняючи своєї тактичної роботи, яка приносить результат вже сьогодні.

 

Микола ГРИЦЕНКО, письменник, президент Благодійного Фонду сприяння ініціативам газети «День»
Рубрика: