Лишень тоді, коли ми покажемо свою силу хоч на частині своєї землі, зверне на нас увагу і Європа
Драгоманов Михайло Петрович — український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч.

Коротко / ПЛАНЕТА

22 вересня, 2005 - 00:00

Тарасюк їде до Москви

У п’ятницю, 23 вересня, в.о. міністра закордонних справ України Борис Тарасюк відвідає з робочим візитом Російську Федерацію. Як повідомили агентство Інтерфакс-Україна в прес-службі українського МЗС, планується, що він обговорить з главою російського зовнішньополітичного відомства Сергієм Лавровим проект Плану дій Україна — Росія на 2005—2006 роки. Крім того, глава МЗС обговорить питання, пов’язані з підготовкою візиту президента Росії Володимира Путіна до України, парафуванням проекту угоди про порядок перетину українсько-російського державного кордону мешканцями прикордонних районів України і РФ. Передбачається також обговорення широкого кола питань двосторонніх відносин, включаючи проблематику делімітації морських кордонів, тимчасового перебування ЧФ РФ на території України, власності колишнього СРСР за кордоном, консульських та інших питань.

Росія визнає інтереси США на пострадянському просторі

Росія визнає законність інтересів США на пострадянському просторі, але при цьому хоче, щоб методи їх реалізації були зрозумілі і прозорі. Про це заявив голова міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров. Він також наголосив, що демократичний розвиток в країнах колишнього СРСР неможливий без Росії. «Ми розуміємо, що в США є законні інтереси на пострадянському просторі — як у сферіі боротьби з тероризмом, так і в плані доступу до енергоресурсів», — сказав Лавров, виступаючи в Стенфордському університеті, США. Він заявив, що Росія не потерпить використання неурядових організацій для фінансування політичної діяльності, особливо з-за кордону. «Це спотворює національний політичний процес, підриваючи майбутній розвиток країни», — вважає глава МЗС РФ.

Тріумфатор Коїдзумі

Учора позачергова 163-я сесія парламенту Японії обрала прем’єр-міністром країни Дзюн’їтіро Коїдзумі. На засіданні палати радників його затверджено як главу держави 134 голосами «за». По закінченні надзвичайної сесії парламенту, 2 листопада прем’єр Коїдзумі здійснить перестановки в кабінеті міністрів і в керівництві правлячої Ліберально-демократичної партії. Протягом парламентської сесії передбачається ухвалити 22 закони, в тому числі про реформу поштової системи Японії, що є ядром «структурної реформи» нинішнього прем’єра. Незгода депутатів з наміром прем’єра приватизувати пошту призвела до того, що в серпні парламент було розпущено, а 11 вересня відбулися позачергові вибори. Ліберал-демократична партія, що безперервно перебуває в Японії при владі протягом останніх 50 років, отримала 296 мандатів з 480, заручившись таким чином парламентською більшістю — вперше за 15 років, що дає можливість Коїдзумі формувати уряд, не вступаючи в коаліцію з іншими політичними силами.

Газета: 
Рубрика: