Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

4 грудня, 2004 - 00:00

Кривавий напад у Багдаді

Терористичне угруповання Абу Мусаба аз-Заркаві взяло на себе відповідальність за вчорашні теракти в Багдаді. Як повідомляє агентство Франс Прес, відповідна заява аз-Заркаві з’явилася на одному з ісламістських сайтів в iнтернеті. Внаслідок серії нападів бойовиків у Багдаді 24 іракці загинули і не менше 17 отримали поранення, повідомляє катарський телеканал «Аль-Джазіра». Вибух замінованої машини в районі Аль-Аазамійя іракської столиці забрав життя 14 осіб, ще 17 отримали поранення. У районі Аміль було скоєно напад на поліцейський відділок. За попередніми даними, загинули 12 осіб. Крім того, мінометного обстрілу зазнала одна з американських баз у Багдаді. Про постраждалих не повідомляється.

Рамсфельд визнає помилки

Міністр оборони США Дональд Рамсфельд визнав, що американське командування недооцінило сили бунтівників в Іраку. «США в Іраку спіткали дві невдачі. По-перше, не вдалося знайти зброю масового знищення, по-друге, можна було краще оцінити сили бунтівників», — заявив міністр у програмі телекомпанії «Фокс-ньюз». За його словами, Пентагон і розвідка не передбачали, що виступи проти американців триватимуть так довго після падіння Багдада. При цьому, зазначив він, навряд чи потрібно було збільшувати американське угруповання в цій країні, оскільки туди було відправлено стільки солдатiв, «скільки просило командування». Водночас Д. Рамсфельд наголосив, що іракські бунтівники не перемогли в жодній великій битві. Він висловив упевненість, що становище в Іраку може бути стабілізоване протягом двох років. Однак головну роль, за його оцінкою, мають відіграти іракські сили.

Підсумок філіппінських тайфунів

Понад двi тисячі людей загинули на Філіппінах за останні два тижні внаслідок серії тайфунів, що обрушилися на країну. Учора філіппінська влада розпочала рятувати постраждалих від чергового урагану «Нанмадол». Понад 100 тисяч людей були змушені через нього залишити свої оселі. Кількість жертв «Нанмадола» поки що неясна, однак, за деякими джерелами, лише у провінції Куєзон загинули 479 осіб, ще 560 вважають зниклими безвісти. Найсильніші пориви вітру і безперервна злива ускладнюють роботу рятувальних служб. Військові вертольоти не можуть досягнути районів лиха. Солдати доставляють гуманітарну допомогу пішки. Більшість жертв потонули або були похоронені в грязьових потоках. Тайфуни — часте явище в районі Філіппін. У листопаді 1991 року ураган забрав життя п’яти тисяч людей, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Піночета позбавили імунітету

Суд у Чилі позбавив колишнього диктатора країни Аугусто Піночета імунітету проти судового переслідування у справі про вбивство генерала Пратса. Це означає, що формально Піночету може загрожувати судовий розгляд про його роль у вбивстві Пратса внаслідок вибуху бомби 1974 року. Генерал Піночет прийшов до влади внаслідок військового перевороту 1973 року і правив країною впродовж 17 років. Генерала Пратса і його дружину Софію Кутберт убили в Буенос-Айресі 30 вересня 1974 року вибухом бомби, закладеної до їхньої машини. До Аргентини подружжя виїхало через опозиційні погляди Пратса. 89-річному колишньому диктатору загрожують також обвинувачення в шахрайстві та відмиванні грошей. Він нещодавно пройшов медичне обстеження, метою якого було встановити, чи здатен Піночет постати перед судом. Результати обстеження наразі невідомі.

Буш оголосив бій пияцтву

Президент США Джордж Буш проголосив у грудні місячник боротьби з пияцтвом за кермом. Про це йдеться в заяві президента, опублікованій на сайті Білого дому. Під час проведення кампанії, за словами Буша, американці повинні «переконувати співгромадян бути відповідальними під час водіння в свята і впродовж усього року». «Громадяни по всій країні повинні допомагати боротьбі проти пияцтва за кермом, показуючи це на своєму прикладі, прикладі інших відповідальних водіїв, розповідаючи молодим про безпечне, тверезе водіння», — сказав президент США. Вживання алкоголю за кермом — одна з гострих проблем у США. Згідно зі статистикою, 2003 року в країні внаслідок дорожніх аварій, пов’язаних із вживанням алкоголю, загинуло понад 17 тисяч осіб. Це становило понад 40% від усіх дорожніх інцидентів із летальними випадками.

Газета: 
Рубрика: