Мисляча і працююча людина є мірою всього. Це величезне планетне явище.
Володимир Вернадський, науковець і філософ, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, ноосферу, космізм

Коротко / ПЛАНЕТА

18 серпня, 2007 - 00:00

Японія продовжила конкурс на грантову допомогу Україні

Японія продовжує до 8 жовтня конкурсний відбір проектів для фінансування в рамках програми грантової допомоги непроектного типу для підтримки й розвитку інвестицій та інновацій в Україні. Про це учора повідомили в посольстві Японії в Україні. Загальна сума гранта складає близько $2,5 млн. Грантова допомога непроектного типу є одним із видів офіційної допомоги розвитку від Японії, яка скерована на розвиток ринкової економіки в Україні. Це перша програма такого типу, яка буде здійснена в Україні, сказано в повідомленні. Програма передбачає можливість придбання широкого спектру товарів, які можуть використовуватися підприємствами в їхній виробничій діяльності. Товари й обладнання будуть передаватися підприємствам на умовах лізингу. У конкурсному відборі можуть брати участь підприємства всіх форм власності, які відповідають встановленим вимогам. Пріоритет надається проектам, скерованим на впровадження провідних енергозберігаючих технологій і технологій виробництва альтернативних джерел палива, технологічного оновлення агропромислового комплексу, технологій виробництва нових будівельних матеріалів.

Блер хоче заробити на мемуарах близько 20 млн. доларів

Екс-прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер почав шукати видавця для своїх мемуарів, за які він розраховує отримати близько 20 млн. доларів, передає британський телеканал «Скай Ньюз». Пошук видавця й укладення з ним ексклюзивного договору на випуск книги Блера доручено американському юристу Роберту Барнетту. Кілька років тому саме він брав участь у випуску мемуарів екс-президента США Білла Клінтона «Моє життя». Тоні Блер обіймав посаду голови уряду Об’єднаного Королівства з травня 1997 по червень 2007 року. Після відставки його було призначено спецпредставником міжнародного квартету з близькосхідного врегулювання. У липні цього року побачила світ книга «Роки Блера», в основу якої лягли щоденники його колишнього радника з комунікацій Алістера Кемпбелла. У ній детально розкриваються цікаві подробиці політичного й особистого життя Блера та його оточення в 1994—2003 роках. Кемпбелл отримав за свою книгу близько 1 млн. фунтів стерлінгів.

Жертвами повеней у Індії стали понад 400 осіб

Безперервні дощі в передгір’ях індійських Гімалаїв за тиждень забрали життя 130 осіб, а кількість жертв стихії в рівнинному штаті Біхар на півночі країни досягла 300, передає індійське радіо. Зливи, які кожного року приносить із собою на індійський субконтинет мусон, паралізували рух у низці районів гімалайських штатів Хімачал-Прадеш і Уттаракханд, де потоки води змивають цілі селища й руйнують дороги. За минулий після початку проливних дощів тиждень було пошкоджено близько 2,5 тисячі доріг, залізничні шляхи та лінії електропередач. Гірські ріки переповнилися й перетворилися на бурхливі потоки, які змивають все на своєму шляху — від осель до худоби. Вже тиждень відключена найбільша в Індії гідроелектростанція «Надхпа- Джхакрі», що позначилося на енергопостачанні індійської столиці Нью-Делі. У вівторок на робоче селище біля електростанції зійшов зсув. Тієї миті там знаходилося, за різними даними, від 50 до 65 осіб. На місці трагедиї працюють рятівники, але наразі їм вдалося виявити лише декілька тіл загиблих. Стихія нанесла колосальні збитки сільському господарству регіону, змусила залишити свої оселі та шукати порятунку в таборах для потерпілих 11 мільйонів осіб.

Саркозі за прозорість на фінансових ринках

Президент Франції Ніколя Саркозі закликав уряди провідних економік сприяти покращенню ситуації на фондових ринках. На його думку, країни не є безпомічними у подоланні проблем, які призвели до різкого падіння цін на акції за останній тиждень. У листі до країн «групи семи» Саркозі закликав розслідувати роль фінансових агенцій у визначенні ризиків, що можуть призводити до криз на фінансових ринках. Останні дні збиткових торгів пояснюють іпотечною кризою в Сполучених Штатах. Перебуваючи у відпустці у США, Саркозі закликав до кращої регуляції на фінансових ринках світу і додав, що закону джунглів не можна дозволити панувати. «Дуже важливо, аби люди зрозуміли, що я відданий свободі, але свобода — це не закон джунглів. Повинна бути прозорість та регулювання. Я не можу змиритися з тим, що ми переживаємо останні роки — цим вибухом спекуляції. Я говорив під час своєї виборчої кампанії, що я виступаю за підвищення моральних стандартів у фінансовому капіталізмі, а вони піднімаються через регулювання, дотримання правил і прозорості», — зазначив французький президент.

Газета: 
Рубрика: