Найспекотніші куточки у пеклі залишені для тих, хто за часів найбільших моральних зламів зберігав нейтралітет.
Данте Аліг'єрі, італійський поет, мислитель, богослов, один з засновників літературної італійської мови, політичний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

14 березня, 2007 - 00:00

Грузинська опозиція й правляча партія разом йдуть у НАТО

Учора на пленарному засіданні парламенту депутати від правлячої партії та опозиції підписали меморандум, в якому зобов’язалися співробітничати в питаннях вступу в НАТО. Про це повідомила голова парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе. Вона вважає, що процес інтеграції в НАТО допоможе Грузії вирішити практично всі проблеми, починаючи від продовження демократичних процесів і закінчуючи відновленням територіальної цілісності держави. «Потрібно враховувати те, в якому регіоні ми проживаємо, й наскільки реальний нейтралітет Грузії в середовищі, де вона знаходиться. Нейтралітет несумісний з тими принципами й завданнями, які важливі для Грузії, її прагненням до західних цінностей. Ми не розглядаємо вступ в НАТО як створення небезпеки для якої-небудь сусідньої країни, навпаки — НАТО, як демократична організація, буде гарантом стабільності й безпеки всіх держав у регіоні», — цитує слова Бурджанадзе Інтерфакс.

Саркозі дистанціювався від Ширака

Міністр внутрішніх справ Франції Ніколя Саркозі, який вважається фаворитом напередодні намічених на квітень президентських виборів, несподівано дистанціювався від нинішнього глави держави Жака Ширака. У підтримку Саркозі не так давно виступив правлячий правоцентристський Союз за народний рух Ширака, однак через добу після заяви президента про те, що він не має наміру висувати свою кандидатуру на третій термін, голова МВС зазначив, що «ніколи не вважав себе чиїмось спадкоємцем». «Франція — республіка, її не передають у спадщину», — заявив голова МВС в інтерв’ю одній французькій радіостанції, однак високо оцінив «гідну, щиру» промову президента. Тим часом кандидат від соціалістів — Сеголен Руаяль — закликала після відходу Ширака відкрити «нову сторінку в історії». Представник центристів Франсуа Байру високо оцінив останню за часом заяву президента, підкресливши, що вона «стала тією червоною ниткою, якої ми повинні дотримуватися й надалі». Судячи з опитувань, оприлюднених організацією LH2, за Саркозі в першому раунді виборів готові проголосувати 28% французів, за Руаяль — 26%, а за Байру — 22%. При цьому соціологи підкреслюють: якщо Байру зуміє пробитися в другий раунд, то він цілком може випередити в ньому й Саркозі.

Україна і ЄС мають спільне бачення нової угоди

Україна і Європейський Союз мають спільне бачення щодо багатьох основних положень нової поглибленої угоди. Про це вчора заявив виконуючий обов’язки директора департаменту Європейського Союзу МЗС України Ігор Дір. За його словами, новий договір Україна — ЄС має бути «амбіційним, повинен стати кроком уперед». На думку І. Діра, для України в майбутній угоді передусім важливо отримати «реальну інтеграцію, реальну зону вільної торгівлі, реальні домовленості політичного характеру». Він також повідомив, що сьогодні ведеться робота з формування робочих груп з питань зовнішньої політики, юстиції, зони вільної торгівлі, економічного і секторального співробітництва в рамках роботи з підготовки нової угоди Україна — ЄС. Він нагадав, що наступний раунд переговорів відбудеться 2 квітня в Києві. За його словами, переговори проводитимуться з інтервалом у шість тижнів. «Ми проведемо максимальну кількість переговорів до літа, щоб вийти на саміт Україна — ЄС, який відбудеться 14 вересня, з певними конкретними результатами», — резюмував він.

Вашингтон готує «альтернативний» план щодо Іраку

Білий дім підтвердив, що Пентагон і командування сил США в Іраку працюють над «альтернативним» планом на випадок невдачі нинішньої стратегії, яка базується на збільшенні чисельності експедиційного корпусу. Представника Білого дому Гордона Джонро (він перебуває у складі супроводу президента Джорджа Буша, який здійснює поїздку Латинською Америкою) попросили прокоментувати повідомлення газети «Лос-Анджелес таймс» про розробку «альтернативної стратегії виведення (військ. — ІФ.) США». У відповіді Г. Джонро, розповсюдженій прес-службою адміністрації, наводяться слова міністра оборони Роберта Гейтса про те, що «було б безвідповідально з боку США не розглядати запасний план, якщо нинішня ескалація чисельності військ не призведе до досягнення цілей і не забезпечить припинення бойових дій у країні». «Гейтс, — зауважив Г. Джонро, — говорив минулого тижня, що було б виявом недбалості не замислюватися над різними можливими варіантами на майбутнє. Гейтс і командуючий американськими силами в Іраку генерал Девід Петреус опікуються цим постійно. Ми зараз зосереджені на нинішньому плані, реалізацію якого щойно розпочали. Потрібно кілька місяців, перш ніж ми зможемо оцінити результати».

Хілларі Клінтон і Рудольф Джуліані — найпопулярніші кандидати в президенти США

Сенатор-демократ від штату Нью-Йорк Хілларі Клінтон і республіканець, колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані є найбільш вірогідними кандидатами в президенти США. Про це свідчать оприлюднені результати опитувань громадської думки, що паралельно проводилися фахівцями дослідницької служби Геллапа серед членів двох американських партій. За Клінтон нині готові проголосувати 36% опитаних. На другому місці з 22% голосів стоїть її соратник по партії, сенатор від штату Іллінойс, чорношкірий Барак Обама. Серед претендентів на посаду президента від Республіканської партії, згідно з опитуваннями, нині найбільшою підтримкою користується колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані — за нього готові проголосувати 35% респондентів. На другому місці — сенатор з штату Арізона Джон Маккейн (22%).

Примітно, що більшість опитаних дослідницькою службою Ipsos американських громадян вважають, що кандидат на посаду президента США повинен бути передусім чесним і прямим.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ