Уподібнюйся пальмі: чим міцніше її стискає скеля, тим швидше і прекрасніше здіймається вона догори
Григорій Сковорода — український філософ-містик, богослов, поет, педагог

Перед стихією всі рівні

31 серпня, 2005 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Понад 80 осіб загинуло від урагану Катріна, що обрушився на атлантичне узбережжя США. Основний удар припав на два невеликі курортні міста Білоксі та Галфпорт у штаті Міссісіпі. Гірші побоювання синоптиків із приводу стихії в найбільшому місті Луїзіани Новому Орлеані не справдилися. Епіцентр урагану обійшов це місто та попрямував углиб країни. Усупереч прогнозам, ураган почав слабшати, і фахівці знизили його категорію з п’ятої до другої. Але сильний вітер, як і раніше, становить небезпеку.

Штатам Міссісіпі, Алабама та Луїзіана, де зосереджено до чверті видобутку нафти та газу в США, завдано серйозних збитків. Деякі міста штатів залишилися без електрики. Вулиці багатьох населених пунктів виявилися затопленими. Ураган зірвав з багатьох будинків дахи, розбив у вікнах шибки, поламав дерева та стовпи. Постраждала й покрівля величезного стадіону «Супердоум», де від стихії ховалися до 10 тисяч жителів Нового Орлеана. Усього ж з місць лиха евакуювали понад 80% населення.

Загальні фінансові втрати від урагану, за оцінками страхових компаній, становитимуть від $15 млрд. до $25 млрд. За цим показником Катріна не стане найбільшим руйнівним ураганом у США. Найзначніших збитків Америці в 1992 році завдав ураган Ендрю, втрати від якого перевищили $26,5 млрд. Утім, у оцінці збитків, завданих нинішнім ураганом, не враховуються вартість евакуації нафтопромислів, заморожування нафтопереробних заводів і загальні втрати економіки від подорожчання нафти на 7%.

Газета: 
Рубрика: