Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Поштовх до співпраці

Посол Ізабель Дюмон — про участь українського прем’єра в Паризькому бізнес-форумі
27 жовтня, 2016 - 11:57

Завтра прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який вперше відвідує Францію в якості глави уряду, візьме участь у французько-українському бізнес-форумі. «День» уже писав про очікування від цього візиту українського прем’єра у матеріалі «Демонстрація можливостей... Експерт — про участь українського прем’єра в Паризькому бізнес-форумі» від 26 жовтня 2016 року (№193, (2016)). Зараз пропонуємо читачам думку з цього приводу посла Франції в Україні Ізабель ДЮМОН.

«ЕКОНОМІЧНІ АКТОРИ НАШИХ КРАЇН МОЖУТЬ ЧИМАЛО ЗДОБУТИ, ПРАЦЮЮЧИ РАЗОМ»

— Цей Форум стане нагодою для французьких та українських компаній більше дізнатись один про одного, краще зрозуміти конкурентні переваги один одного, а також започаткувати динаміку нових економічних проектів між нашими країнами. Французькі компанії вже зараз добре представлені в Україні, втім ще є потенціал для розвитку цієї присутності, спонукаючи наших економічних акторів повернутись обличчям до України, яка неабияк змінилась за останні роки. Форум буде нагодою для наших українських партнерів представити реформи, які провадяться з 2014 року, а також обговорити ті виклики, які ще доведеться здолати, зокрема, що стосується покращення бізнес-середовища. 

Чи очікується прорив в економічній та торговельній сферах за наслідками цього візиту?

— Динаміці економічних відносин властивий свій ритм, який зазвичай не прив’язаний до робочого графіку представників політичної влади: це було б занадто просто! Авжеж, ми покладаємо надії на цей унікальний момент в історії наших двосторонніх відносин, аби надати новий поштовх нашій економічній співпраці та привнести імпульси для активізації торгівельних обмінів. Економічні актори наших країн можуть чимало здобути, працюючи разом. Я сподіваюсь, що це і буде висновком цього Форуму. 

Хотіла б водночас наголосити на вже існуючій динаміці. Як на мене, про місце Франції в економіці Україні ще досі недостатньо відомо. Чи знаєте ви, приміром, що французькі компанії посідають перше місце серед іноземних роботодавців в Україні, створивши майже 30 тис. робочих місць? Чи відомо вам, що Франція є п’ятим іноземним інвестором в Україну? Чи знаєте ви, що з десяток французьких компаній, які працюють в Україні, є світовими або європейськими лідерами у відповідній сфері діяльності? Вони засвідчують повсякдень динамізм французьких підприємств та привабливість України.

— Які наразі існують головні перепони для збільшення французьких інвестицій в Україну?

— Динаміка економічного відновлення в 2015 та 2016 роках та утвердження політичної стабільності є основними питаннями, що турбують компанії, які цікавляться Україною. Починаючи з весни 2015 року, курс національної валюти стабілізувався, індекс інфляції значно знизився, а зростання ВНП, після падіння на 15% за два останні роки, цьогоріч поволі відновлюється. В цьому контексті ще хиткої стабілізації економічної ситуації, підприємства займають вичікувальну позицію, якій властивий реалізм та помірний оптимізм,  і фокусуються на зміцненні своїх позицій у відповідних секторах діяльності та вивченні нових бізнес-можливостей, які виключали б будь-який фактор ризику. 

Бізнес-середовище — ще один привід для занепокоєння французьких компаній — поволі покращується, хоча значних успіхів у цій сфері ще має бути досягнуто, зокрема в царині боротьби з корупцією, що стосовно країни такої, як Україна, потребуватиме кількох років. Як відомо, наріжним каменем у боротьбі з корупцією є реформа судової системи. Гарантія правової безпеки бізнесу, шляхом захисту прав інвесторів, є обов’язковою умовою для будь-якого іноземного інвестора.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: