Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

З угодою чи без?

Британський парламент відхилив домовленість Мей і голосуватиме за жорсткий «Брекзіт» або його відтермінування
13 березня, 2019 - 17:09
ФОТО РЕЙТЕР

12 березня 2019 року. Лондон. Палата громад британського парламенту 391 голосами проголосувала проти угоди про умови виходу Великобританії з ЄС, незважаючи на те, що прем’єр-міністр Тереза Мей напередодні домовилася з Брюсселем про поправки в частині кордону між Ірландією та Північною Ірландією. Цього разу документ підтримали на 40 депутатів більше, ніж у січні (242 на відміну від 202).

З огляду на те, що голосування «провалилося», в наступні дні парламентарі мають висловити свою думку щодо двох основних сценаріїв подій: так званого жорсткого Брекзіту (без угоди) або перенесення дати виходу із ЄС. Перше голосування було заплановано на вчорашній вечір (13 березня), однак більшість експертів висловлювали переконання, що депутати, найімовірніше, відкинуть варіант виходу без угоди.

Після другої поразки в парламенті Мей заявила, що продовжує вважати найкращим варіантом вихід із ЄС з угодою, а документ, про який вони домовилися, «є найкращим і насправді єдино можливим». «З боку ЄС ми зробили все можливе, щоб досягти угоди. Зважаючи на додаткові гарантії, надані ЄС у грудні, січні й учора (11 березня. — Ред.), важко зрозуміти, що ми ще можемо зробити, — сказав президент Європейської ради Дональд Туск і додав: — У той час, як до 29 березня залишилося 17 днів, сьогоднішнє голосування значно підвищило вірогідність Брекзіту без угоди».

Британський уряд уже опублікував стратегію дій задля уникнення встановлення фізичного кордону між Ірландією та Північною Ірландією у разі Брекзіту без угоди. У документі зазначено, що Лондон не запроваджуватиме жодних нових перевірок чи контролю над товарами на цьому кордоні. Специфічні зміни можуть торкнутися лише небезпечних хімікатів, речовин, що руйнують озоновий шар, вимираючих видів тварин, необроблених діамантів, товарів подвійного призначення чи таких, що можуть бути використані для катувань.

Наталія ПУШКАРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: