Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи є в України шанси на перемогу?

18 травня, 2006 - 00:00
ТIНА КАРОЛЬ У АФIНАХ ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ УКРАЇНУ

Сьогодні в Афінах відбудеться півфінал, а 20 травня фінал міжнародного пісенного конкурсу.

Цього року за Гран-прі борються 37 країн. Україну на «Євробаченні-2006» репрезентує молода співачка Тіна Кароль. Вона виконає пісню «Show me your love», яку Тіна написала спільно з Михайлом Некрасовим, а англійський текст допоміг «відшліфувати» ді-джей Паша. За півстолітню історію «Євробачення» склалися певні правила. Наприклад, одне з них таке, що перед початком цього пісенного змагання складаються прогнози експертів: хто ж переможе. Не стали ламати традицію і в Греції. Отже, за прогнозами букмекерів, у числі фаворитів: Швеція, Греція, Румунія, Норвегія, Велика Британія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Росія та Україна. Журналісти зазначають, що в десятку ввійде екстравагантна за іміджем рок-група «Лорди» з Фінляндії, які зображають чудовиськ. «Лорди» — це чотири хлопці й одна дівчина, які ходять на сцені і поза нею в масках, химерних костюмах і черевиках на 30-сантиметровій танкетці. Вони виконують хард-рок. Шок — частина іміджу групи. Схоже, що увагу публіки вони дійсно приваблять, але навряд чи переможуть.

«День» вирішив поцікавитися у наших популярних естрадних співаків: «Чи є шанси у Тіни Кароль перемогти?»

— Я уболіватиму за Тіну, — сказала Руслана ЛИЖИЧКО, переможниця «Євробачення- 2004». — Потрібно налаштуватися на виступ і пам’ятати, що за неї переживає вся Україна. Але навіть якщо фортуна і не посміхнеться співачці — не біда. Головне, щоб виступ був гідним і Кароль яскраво про себе заявила, запам’яталася глядачам. Адже конкурс — це лише три хвилини виступу, а попереду у Тіни ціле життя на естраді. Вона дівчина талановита і її ім’я ми обов’язково почуємо ще не раз. Користуючись нагодою, я хочу звернутися до представників ЗМІ і попросити їх бути доброзичливими, і навіть якщо Кароль не привезе до Києва нагороду — не критикувати її. Вона старалася як могла: в стислі терміни готувалася пісня, записувався кліп, шилися костюми. Я впевнена, що на сцені Тіна викладеться на всі 100%. Аранжування конкурсної пісні їй допоміг зробити Михайло Некрасов — це прекрасний професіонал. Він і мені робив аранжування «Wild Dances». Ми маємо радіти, що Україна виступає на престижному конкурсі, і я вірю, що для любителів естради «Євробачення-2006» стане справжнім святом пісні. У мене від конкурсу залишилася маса позитивних вражень. Я хочу побажати Тіні стійкості і віри в себе, відкинути хвилювання і показати все, на що вона здатна. Бажаю успіху всім конкурсантам, і щоб вони подарували телеглядачам багато позитивних емоцій.

— Я не дуже уважно стежила за відбірним туром «Ти — зірка», але коли дізналася, що до Греції поїде Тіна Кароль, то зраділа. Не хочу нікого ображати, але з усіх претендентів вона була найбільш гідною, — сказала співачка Наталiя МОГИЛЕВСЬКА. — Ви знаєте, не всі співаки можуть виступати на конкурсах. Треба не лише показати свій вокальний і артистичний талант, але й уміти зібратися, відкинути страхи, хвилювання, налаштуватися на результат. Звичайно ж, кожен конкурсант мріє про перемогу, а перемагає лише один. Мені важко щось прогнозувати, оскільки я не бачила інших учасників, але я впевнена, що Тіна не підведе й виступить добре. Будемо тримати кулаки і вірити, що все буде чудово!

— «Євробачення» — це лотерея, найбільш непередбачуваний конкурс, — переконаний Олександр ПОНОМАРЬОВ, перший український співак, який у 2003 роцi «протоптав» нашій країні стежку на «Євробачення». — Традиційно на конкурсі робляться прогнози, але лише минулого року все збіглося: з перших днів перемогу пророкували гречанці Хелені Папарізу і її пісні «Мій номер 1», і вона дійсно отримала Гран-прі. Вирахувати формулу успіху неможливо. Лише за три хвилини виконавець повинен не тільки запам’ятатися, але й сподобатися публіці. Часто глядачі голосують очима і перемагає шоу, а не дійсно прекрасна пісня. Я нагадаю читачам, що «Євробачення» — конкурс не вокальний, а пісенний.

Наприклад, якщо порівнювати пісню Папарізу (Греція), що перемогла минулого року в Києві, і «Angel» — музичну баладу в прекрасному виконанні співачкою Chiara з Мальти (друге місце), то у мальтійки пісня була набагато вищої якості, а в гречанки попурі із знахідок минулих років. У її композиції можна побачити «риси» з пісень туркені Сертаб Еренер і нашої Руслани Лижичко, переможниць «Євробачення» 2003 і 2004 рр. Чи є шанс у Тіни Кароль перемогти в Афінах? Є! А може статися так, що вона взагалі в фінал не ввійде, але я їй бажаю якнайкраще виступити.

«День» нагадує, що пряму трансляцію конкурсу можна подивитися на каналі УТ-1. Голосувати за свого учасника не можна, а свої симпатії ви можете висловити, зателефонувавши або приславши SMS за номером, який з’явиться на екранах відразу ж, як тільки ведучі оголосять час для голосування. Опівночі: з суботи на неділю ми дізнаємося ім’я переможця «Євробачення-2006».

ДОВIДКА «Дня»

На організацію «Євробачення-2006» Греція витратить 12 мільйонів євро. Від спонсорів, продажу квитків та іншого організатори розраховують отримати прибуток у 13 мільйонів євро. До речі, Україна минулого року витратила на організацію конкурсу 67 млн. грн. (трохи більше 11 млн. євро). Квитки на «Євробачення-2006» коштують від 20 до 250 євро, причому верхня межа їх вартості дещо нижча, аніж у минулі роки. Загалом на півфінал і фінал конкурсу, що пройдуть на олімпійському баскетбольному стадіоні в Афінах, випущено 35 тисяч квитків, третину з яких розподілили за межами Греції.

Тетяна ПОЛIЩУК, «День». Фото з сайта Тiни КАРОЛЬ
Газета: 
Рубрика: