Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

«Iнтеграція національного оптимізму...»

Учора у Львові відкрили Фотовиставку «Дня»-2012 і відбулася дискусія «Як здійснити українську мрію?»
30 травня, 2013 - 11:31
МІСЬКИЙ ГОЛОВА ЛЬВОВА АНДРІЙ САДОВИЙ: «МУДРІ ЛЮДИ ВИПУСКАЮТЬ МУДРУ ГАЗЕТУ І ДРУКУЮТЬ МУДРІ КНИЖКИ — ЦЕ НЕ ФЕНОМЕН, ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ НАШОГО ДНЯ» / ФОТО ЮРIЯ ГАРКАВКА / «День»

Кажуть, шляхетне призначення речей полягає в тому, щоб ними милуватися. Львів’яни, які вчора відвідали відкриття міжнародної фотовиставки «День-2012», змогли в цьому переконатися. Як і минулого року, цьогоріч експозиція знайшла своє місце у фойє Головного корпусу НУ «Львівська політехніка».

Відкрила виставку модератор зустрічі, директор Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина КЛЮЧКОВСЬКА:

— Газета «День» — це важливий проект, який поклав на свої плечі важливу місію виховання, просвітництва та єднання України. Це сторінки, які ми читаємо щодня, тому важливо пам’ятати, що життя видання залежить від нас самих.

Серед гостей на відкритті — голова Львівської ОДА Віктор Шевчук, перший проректор «ЛП» професор Володимир Павлиш, актор Національного академічного драматичного театру ім. М. Заньковецької Богдан Козак, колишній дисидент та дружина Михайла Гориня Ольга Горинь, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України Василь Пилип’юк та чимало інших культурних і громадських діячів.

Звернувся до гостей також міський голова Андрій САДОВИЙ:

— Мудрі люди випускають мудру газету і друкують мудрі книжки — це не феномен, це реальність нашого дня. Історія — фундамент, на якому слід будувати світлу потужну мудру Україну. Газета «День» якраз є тією основою та горизонтом, на якому все тримається.

150 представлених світлин привернули увагу не однієї пари зацікавлених очей. Крім уже звичних номінацій — «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», на виставці можна було побачити чимало фотографій, присвячених Євро-2012. Одним із перших про свої враження «Дню» розповів проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв Роман ЯЦІВ:

— Для Львова, як і для будь-якого українського міста, ця атмосфера дуже важлива, адже вона мобілізує інтелектуальних і національно заангажованих людей, спрямовує у глибші виміри нашого життя. Тут бачимо здоровий дух, інтеграцію національного оптимізму та мислення, які можуть вивести нас зі стану стагнації. Це чудово, що виданню вдалося створити комплекс заходів, які на сьогодні є перспективою на майбутнє та консолідацією здорового ядра українства.

Уже традиційно під час відкриття почесні гості вручили навчальним закладам книжки Бібліотеки газети «День». Нові видання отримали Львівська лінгвістична гімназія, середня школа-інтернат № 2 та чимало інших.

У вітальному слові до гостей заходу головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА зауважила:

— Усе, що ми робимо, ми робимо для того, аби створити собі наступників. Такі виставки допомагають нам спілкуватись із нашими читачами й шанувальниками. Цього року ми задумали створити музей історії газети «День», у який обов’язково помістимо сім томів відгуків усіх, хто відвідував протягом цих років наші виставки. Кожна людина, яка буде долучена до переосмислення української історії, до якісних знань та певного читання, сприятиме тому, щоб ми перейшли до України української та України європейської.

Не обійшлося й без приємних сюрпризів. Під час відкриття експозиції народний майстер із Яворівщини Семен ТЛУСТИЙ подарував Ларисі Івшиній дерев’яного візка, на якому їдуть читачі газети «День» (нагадаємо, віднедавна своєрідним символом нашого видання став іграшковий коник Алегро).

Як зазначив у своєму вітальному слові заступник мера Львова Василь КОСІВ, упродовж років одним із чільних слів, які визначають філософію всіх проектів газети «День», є слово — Думай. Відповідно, в такому ж ключі після відкриття фотовиставки з участю головного редактора нашої газети відбулась дискусія на тему «Як здійснити українську мрію?». Розмову розвинули, зокрема, в контексті нового проекту «Дня» — серії книжок «Бронебійна публіцистика». Детальніше про це — у наступних числах «Дня».

Марта КОВАЛЬЧУК, Львів
Газета: 
Рубрика: