У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Коротко / УКРАЇНА

25 січня, 2005 - 00:00

Подвійна перемога Лісогора

Українець Олег Лісогор двічі став переможцем етапу Кубка світу з плавання, що закінчився в неділю у Берліні. Після першого місця на спринтерській дистанції 50 метрів брасом від добився аналогічного результату й на дистанції вдвічі довшій. Інші наші плавці Ігор Борисюк і Андрій Сердінов виступили набагато гірше і не потрапили у призові трійки у своїх дисциплінах.

Ряди губернаторів поріділи

Ще ряд губернаторів учора подали прохання про відставку. Так, учора «з етичних міркувань» пішов зі своєї посади глава Кіровоградської обласної державної адміністрації Василь Компанієць. При цьому В. Компанієць, який очолює обласну організацію партії «Трудова Україна», повідомив, що збирається зосередитися на роботі в обласній раді, депутатом якої він є від міста Олександрія. Подав у відставку і глава Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Удовиченко. Правда, він збирається продовжувати роботу на посту керівника регіону до розв’язання кадрового питання новим президентом України Віктором Ющенком. Уся команда глави обладміністрації також залишається на своїх постах. А у Донецькій області учора з’явився виконуючий обов’язки губернатора. Ним став Володимир Логвиненко. Про це, як передає Інтерфакс-Україна, сказав екс-глава області Анатолій Близнюк. Він відмовився давати прогноз відносно свого наступника на посту голови облдержадміністрації. «Прогнозів багато. Називаються, принаймні, п’ять прізвищ. Троє з них розпочали формування команд. Але офіційно кандидатури ще ні ким не висувалися і не називалися», — сказав А. Близнюк. При цьому екс-глава Донецької області не виключає можливості своєї участі в парламентських виборах у 2006 році. Однак він поки не назвав ту політичну партію, від якої має намір балотуватися в депутати Верховної Ради. Як повідомлялося, минулої суботи Леонід Кучма своїми указами звільнив з постів глав Хмельницької, Донецької, Сумської та Рівненської облдержадміністрацій. Ще раніше опустіли крісла глав Закарпатської, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської, Івано-Франківської, Тернопільської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Вінницької обладміністрацій.

Україна — Росія: пiдстав для порозумiння більше

Більшість громадян Росії та України вважають, що у відносинах між двома країнами переважає те, що їх об’єднує. Так вважають 69% росіян і 80% українців, передає Інтерфакс. Опитування проводилися Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦИОМ) і Донецьким інформаційно-аналітичним центром (ДІАЦ) за загальнонаціональною репрезентативною вибіркою — 1555 респондентів у РФ і 1936 — в Україні. Вважають, що у двосторонніх відносинах більше того, що роз’єднує народи, 16% росіян, і вдвічі менше українців — 8%. Вагаються з відповіддю на дане запитання 15% і 13% відповідно. Говорячи про головні напрями діяльності нового Президента України, респонденти в обох країнах, як стверджують соціологи, на перше місце ставили розв’язання соціально-економічних проблем, що нагромадилися, встановлення законності й порядку. Що ж до пріоритетності окремих завдань, то у Росії і в Україні вони співпадають лише частково. Наприклад, для Росії найбільш пріоритетними завданнями, на рішенні яких має зосередитися Президент, бачиться подолання бідності, боротьба з бюрократизмом і корупцією, поширенням алкоголізму і наркоманії. В Україні ж домінують думки про першочерговість наведення порядку, законності і подолання бідності.

Вибухонебезпечна знахідка

20 артилерійських снарядів часів Великої Вітчизняної війни було виявлено у неділю неподалік села Жеребкове Ананінського району під час проведення земляних робіт. Як повідомляє Інтерфакс- Україна з посиланням на Міністерство з питань надзвичайних ситуацій, учора снаряди було знешкоджено піротехнічною групою аварійно-рятувального загону МНС України.

У Львiв повернувся хокей

У Львові на штучній ковзанці «Медик» стартував Перший регіональний чемпіонат Західної України з хокею. До участі в ньому заявилося п’ять команд Львівщини. Серед них дрогобицький «Еней», калушська «Олімпія» та три команди, що репрезентують обласний центр — «Інвар», «ВІМ-Беркут» та «ВІМ-Беркут-2». Хокей до Львова повертається після майже десятирічної перерви, тож не дивно, що команди лише набирають форму та в основному формуються із «ветеранів». Хокеїсти ще недостатньо укомплектовані формою (повний комплект на одного гравця — понад 100 «зелених»), але це нікого не лякає. Напруга на льодовому майданчику надзвичайна — ніхто не хоче поступатися. Найбільше задоволення отримують глядачі. Гра видовищна й результативна: у перших чотирьох офіційних матчах закинуто 47 (!) шайб. Фаворитами змагань вважаються львівський «ВІМ-Беркут» та «Олімпія». Чемпіонат проходитиме у два кола й завершиться у травні. Ось перші результати: «ВІМ-Беркут» —«ВІМ-Беркут-2» — 6:3; «Олімпія» — «Еней» — 7:0; «ВІМ-Беркут» — «Еней» — 9:1; «Олімпія» — «Інвар» — 15:5.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments