У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Коротко / УКРАЇНА

15 листопада, 2003 - 00:00

«Історична» операція в Хмельницькому

13 листопада успішно пережив першу таку операцію в історії охорони здоров’я Хмельницького, а вчора самотужки підвівся з лікарняного ліжка 78-річний пацієнт. «Хворому пересаджено штучний кульшовий суглоб. Від стану приреченого бути прикутим до ліжка його повернули до нормального способу життя», — повідомив для «Дня» головний лікар Хмельницької міської лікарні Володимир Розгонюк. Операцію робили хірурги Олексій Стефанчук, Сергій Гузар і Валентин П’янковський під «загальним наглядом» обласного травматолога Юрія Павлішена. Вони прогнозують, що післяопераційний період буде коротким і без жодних ускладнень. Володимир Розгонюк вважає, що «сучасна медицина творить дива тоді, коли до неї є увага з боку місцевої влади». Міський голова Хмельницького Микола Приступа «знайшов» 170 тисяч гривень у бюджеті для будівництва нової операційної та придбання спеціального інструментарію. Вартість пережитої «історичним» пацієнтом операції з трансплантації штучного суглоба — 4,5 тисячі гривень, та з нього не взяли жодної копійки. Нарешті такі операції поставили в міській лікарні на потік. Раніше «заміну суглобів» почали робити в обласній клінічній лікарні, однак хворим, аби там їх поставили на ноги, доводилося «вистоювати» довгу чергу, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

«Рівнеазот» відроджується?

Виконання фінансових умов тендеру з продажу контрольного пакету акцій ВАТ «Рівнеазот» (погашення заборгованості із заробітної плати та заборгованості перед Пенсійним фондом) стало своєрідним стартом головного акціонера, а по суті, нового власника — австрійської фірми «Райффазен Інвестмент» у процесі поліпшення справ на виробництві. Головні акціонери спрямували близько 0,5 млн. грн. для підготовки цехів до роботи в осінньо-зимовий період. Окрім того, проведено капітальний ремонт агрегату № 1 та колони синтезу № 3 в цеху аміаку-2, котрий, як відомо, є серцем підприємства (10 листопада агрегат введено в експлуатацію). Направляються кошти (і немалі) для проведення в повному обсязі ремонтів і в інших структурних підрозділах, з тим, аби вже через рік підприємство стабілізувало роботу й стало прибутковим, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

«Український» — за 1 гривню 40 копійок

Ціни на хлібобулочні вироби у Києві буде підвищено з 20 листопада, а не з 15-го — за повідомленням Інтерфакс-Україна, заявив київський міський голова Олександр Омельченко. У четвер О. Омельченко зустрічався з главою Держкомітету з матеріального резерву Миколою Песоцьким. Було узгоджено проект угоди між Держкомрезервом і Київською міськадміністрацією про граничні ціни на зерно пшениці та жита, які відпускатимуться Києву. Очікується, що договір буде підписано не пізніше 17 листопада. За попередніми даними, нова ціна на батон становитиме 1,2 грн., хліб «Український» — 1,4 грн., білий хліб (0,75 кг) — 1,5—1,6 грн. При цьому мер у четвер підписав розпорядження про видачу відповідної компенсації незаможним киянам у листопаді та грудні. Городянам, чий дохiд на члена сім’ї не перевищує 190 грн., виділятиметься 10 грн. Ці гроші буде видано до 25 листопада. О. Омельченко підкреслив, що ціну на хлібобулочні вироби встановлено з розрахунку, що торгова надбавка складатиме до 10 коп. (раніше 11 коп.), а рентабельність для «Київмлину» і хлібокомбінатів встановлено у розмірі до 5%. Згідно з постановою Кабінету Міністрів, рівень рентабельності не повинен перевищувати 9%. Крім того, обмеження цін буде введено і на п’ять видів хлібобулочних виробів для діабетиків. На інші види хлібобулочних виробів ціна буде вільною.

«Лиссоду» доводять до банкрутства, вважають робітники

Працівники ВАТ «Лиссода» в Лисичанську Луганської області наприкінці тижня провели черговий страйк. Вони пікетували будівлю заводоуправління з вимогами про поновлення роботи заводу й виплати їм заборгованості із заробітної платні, яка досягла 3 млн. 800 тис. грн. Свої вимоги вони надіслали до міськвиконкому та міської прокуратури. На заводі створено страйковий комітет. На думку учасників акції протесту, підприємство свідомо доводять до банкрутства. З серпня 2003 року завод відключено від постачання газу та електроенергії. Лишень за газ підприємство заборгувало 15 млн. грн. Через це не працює ТЕЦ «Лиссоди». Не отримують тепла 75 багатоповерхівок, лікарня та гімназія. Лікарню перевели в інше приміщення. Вирішується питання про організацію занять для учнів гімназії в приміщеннях шкіл, які розташовано неподалік.

ВАТ «Лиссода» — в минулому один із провідних виробників харчової соди в Україні. 2000 року акції підприємства придбало ВАТ «Артеміда». Лисичанський содовий завод не працює з серпня цього року, весь персонал перебуває в несплачуваних відпустках, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments