Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Коротко / УКРАЇНА

15 лютого, 2011 - 00:00

Донецька влада до Євро-2012 купить... танк

Донецька влада продовжує активно витрачати бюджетні гроші на підготовку до футбольного чемпіонату Євро-2012, що має проходити в «шахтарській столиці». Зокрема, нещодавно сесія міськради прийняла рішення про придбання справжнього танка. Броньована машина Т-54 вагою 36 тонн прикрасить площу перед монументом «Визволителям Донбасу», який є сусідом стадіона «Донбас Арена». Поруч із меморіалом загиблим воїнам Другої світової війни планується розгорнути для служб УЄФА та VIP-гостей турніру так звану «Зону гостинності». До речі, на створення останньої донецький голова Олександр Лук’янченко запросив із держбюджету поточного року 53 млн. грн. Ще 30 млн. гривень вже витрачено на благоустрій прилеглої паркової території. Після репліки «Дня», де йшлося про гострий дефіцит громадських вбиралень у донецькому центрі (див. №211 за м. р.), місцева влада звернула нарешті увагу й на цю делікатну проблему. Правда, про якесь капітальне будівництво не йдеться — за словами О. Лук’янченка, найближчим часом буде хіба що оголошено тендер на закупівлю сучасних біотуалетів. «Мусимо знайти організаторів, які постачали ці об’єкти на минулі чемпіонати. Ціна та кількість будуть визначені в ході конкурсу», — уточнив мер. Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.

У березні світ побачить перевидання першої біографії Кобзаря

1882 року в Санкт-Петербурзі вийшла друком перша біографія Тараса Шевченка. Автором книги був приятель і організатор перепоховання поета Михайло Чалий. Як повідомив під час прес-конференції в Черкасах заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко, оскільки ця біографія досі не видавалася українською мовою, то нині виникла така потреба здійснити переклад і перевидання. «Ми довго радилися з Інститутом літератури та з іншими видавцями, і хотілося зробити щось знакове. Я загорівся підтримати перевидання першої біографії Шевченка, яка була написана Михайлом Чалим. Дослідники про неї знали, але український читач її не знав. І Інститут літератури здійснив такий фаховий академічний переклад із поясненнями, з допоміжною частиною. І я зі своїм колегою профінансували це видання», — розповів Микола Томенко. За його словами, презентація видання запланована до дня народження Шевченка. Наклад (дві тисячі примірників) буде не для продажу, книги отримають бібліотеки та навчальні заклади. Також заступник голови Верховної Ради розповів, що шукає кошти для ще одного проекту — перевидання альбому малюнків Тараса Шевченка. «У фонді рукописних рідкісних видань зберігається оригінал альбому з малюнками і записами Тараса Григоровича. Коли він працював у Київському університеті, в історико-археографічній групі, то їздив по Київщині й теперішній Черкащині, робив малюнки. Це фантастична річ. Вона в 2000 році видавалася — була енна кількість подарункових екземплярів, і тепер проситься, щоб перевидали, як більш презентаційну річ, щоб показати Шевченка-художника трішки в іншій іпостасі», — пояснив Микола Томенко, запевнивши, що неодмінно реалізує цей проект і видасть альбом до дати перепоховання Шевченка, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

На «5 каналі» стартує «РесПубліка з Анною Безулик»

24 лютого на «5 каналі» — перший ефір програми «РесПубліка з Анною Безулик». Суспільно-політичне ток-шоу Анни Безулик з новою назвою та видозміненим форматом виходитиме щочетверга о 21.30 та триватиме півтори години. Про це «День» повідомила телеведуча під час інтерв’ю.

— Мені здається, що той варіант спілкування, який народжує сенси, а не відтворює штампи, — це, власне, найголовніше, чого варто прагнути в програмі, — вважає Анна. — Ми зосередимося на реальних проблемах, притаманних нашій країні: міжнародних, культурних, проблемах самоідентифікації.

На свої ефіри ми завжди запрошували людей з огляду на їхні професійні та людські якості (хоча, звісно, бували винятки, коли ми змушені були наповнювати студію з огляду на так званий баланс політичних поглядів), — каже Анна, згадуючи програму «Я так думаю...», яка в попередні роки виходила на «1+1», а з березня 2009-го до березня 2010-го року була в ефірі «5 каналу». — Ми продовжуватимемо формувати гостьову студію саме за таким принципом, — запевняє телеведуча.

В інтернеті вже сьогодні вже можна побачити вісім роликів, які є частиною промо-кампанії програми «РесПубліка...». А детальніше про нове ток-шоу читайте в інтерв’ю з Анною Безулик вже цієї п’ятниці.

Газета: 
Рубрика: